РФ все рідше б’є по Україні крилатими ракетами: чому робить ставку на балістику
- Росія виробляє близько 130 ракет усіх типів на місяць. Цього не вистачає для ведення війни, тож країна-терористка проводить закупівлі за кордоном.
- СБУ підтвердила, що РФ вже використовує північнокорейські боєприпаси. Також існує ймовірність, того, що ворог придбає іранські.
- Останнім часом Росія робить ставку на балістику та аеробалістичні ракети «Кинджал».
Балістичні ракети можуть збити тільки дві системи ПРО наявні в Україні — це Patriot та SAMP/T. Водночас крилаті ракети перестали бути проблемою для протиповітряної оборони, тож ворог очікувано робить ставка на складнішу для знищення зброю. Особливу загрозу становлять корейські боєприпаси, але не виключено, що на озброєння Росії рано чи пізно стануть ще й іранські ракети Zolfaghar.
Заборона розповідає про неприємні особливості іранських балістичних ракет.
Балістичні ракети: чому РФ робить на них ставку
Санкції не вплинули на можливість російського ВПК виробляти ракети. В ГУР МО повідомляють, що за місяць Росія виробляє загалом 130 ракет усіх типів. Серед них — близько 30 балістичних «Іскандерів», і це без створення запасів. Для ведення війни цього замало, тому Москва шукає додаткові резерви.
Атаки крилатими ракетами показали свою неефективність — українська ППО надто потужна. Саме тому Росія зацікавлена у використанні саме балістичних боєприпасів, для перехоплення яких потрібні ЗРК Patriot та SAMP/T. Таких систем в України небагато, пояснив Забороні експерт з озброєнь, головний редактор Defense Express Олег Катков.
«Якщо показник ураження однієї повітряної цілі однією ракетою для ЗРК Patriot становить приблизно 0.8 (де 1 — це 100%), то треба мати 800 протиракет, щоби збити 400. Ні, це не означає, що не може бути співвідношення один до одного. Просто для гарантованого ураження треба розраховувати пропорцію у дві зенітні ракети на одну балістичну. Чи є у нас 800 зенітних керованих ракет МІМ-104 для ЗРК Patriot? Питання близьке до риторичного, навіть якби Конгрес США зливав нам на голови золотий дощ із доларів», — додав військовий оглядач Денис Попович.
Читати більше новин в TelegramОстаннім часом Росія робить ставку на балістику та аеробалістичні ракети «Кинджал», які по суті є «Іскандером» повітряного базування. Ворог, як вважають експерти, намагається досягти максимального ефекту від ударів, виснажуючи ППО там, де вона може перехоплювати цілі та завдаючи ударів по тім ділянкам, які не прикриті ЗРК.
Корейські KN та іранський Zolfgar: звідки Росія бере ракети
У Росії є два партнери, послугами яких в постачанні ракет вона може користуватись — це Північна Корея та Іран. Ракети Пхеньяну ворог уже використовувала для ударів по Україні. СБУ повідомляла, що це балістичні боєприпаси типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляють на території КНДР.
А от можливість передачі іранських балістичних ракет Fateh-110 та Zolfaghar до РФ обговорюють ще з осені 2022 року. У лютому 2024 року Reuters повідомило, що Іран надав Росії щонайменше 400 ракет малої дальності Zolfaghar. Щоправда, в ГУР МО вже спростували цю інформацію. Та виключати що передача таки може статися у майбутньому не можна.
«Дальність ураження Fateh-110 — до 300 кілометрів, бойова частина — 650 кілограмів. Zolfaghar має дальність 700 кілометрів та бойову частину завважки 580 кілограмів. Дискусійним залишається питання системи наведення. Говорять про супутникову чи інерціальну, а є версії про напівактивне лазерне донаведення. Але застосування останнього для ударів по тилу неможливе через необхідність розміщення підсвітлювача. Тому йдеться радше про інерціальну та супутникову систему», — пояснив Олег Катков.
При цьому, варто зазначити, що іранські ракети можуть поставити під велику загрозу навіть київське ППО. Ракета Zolfaghar не є моноблоковою. Вона містить роздільну бойову частину і в якийсь момент польоту утворюється друга повітряна ціль з однієї ракети. Це збільшує розхід зенітних ракет. Військовий оглядач Денис Попович вважає, що від такого київське ППО може лягти.
Раніше Заборона розповідала про сучасну російську ракету Циркон. Зброя виявилась не такою смертоносною, як про неї стверджували розробники.
Читати більше новин в Telegram