«Роббі Вільямс: BETTER MAN»: чому замість музиканта у байопіку ми побачимо… мавпу 

Yevheniia Kostina

9 січня 2025 року у кінотеатрах України вийде унікальний музичний байопік «Роббі Вільямс: BETTER MAN». Фільм розповість про головні етапи в кар’єрі одного з найтитулованіших поп артистів сучасності.

Режисером байопіку став австралієць Майкл Грейсі, у чиєму портфоліо — успішний мюзикл із Г’ю Джекманом «Найвеличніший шоумен» (2017) про винахідника сучасної концепції цирку  Фінеаса Барнума та продюсування музичної біографії Елтона Джона «Рокетмен» (2019). І саме Грейсі запропонував ідею, щоб Роббі Вільямс у фільмі про самого себе був представлений у вигляді… шимпанзе. Та чому і як це стало можливим? 

«Роббі Вільямс: BETTER MAN»: про що фільм

Режисер і співак товаришують ще з часів роботи над «Найвеличнішим шоуменом». Саме Вільямса Г’ю Джекман вирішив взяти собі за взірець для створення образу Фінеаса Барнума. Тож Грейсі вирішив звернутися до Вільямса за порадами. 

З часом Грейсі та Вільямс стали хорошими приятелями, і в якийсь момент у режисера з’явилася ідея зробити байопік про свого друга. 2019-го Грейсі об’єднався з давніми колегами Олівером Коулом і Саймоном Глісоном, щоб написати сценарій на основі аудіозаписів чисельних інтерв’ю Майкла з Роббі про його життя.

Розвиваючи ідею фільму, Грейсі зрозумів, що має неймовірну історію, проте вона вимагає такої ж неймовірної подачі.

Режисер Майкл Грейсі на зйомках Better Man (Paramount Pictures). Фото надане Adastra Cinema

Вертаючись до аудіозаписів, Грейсі звернув увагу, як Вільямс раз у раз називав себе мавпою. «Роб казав “На задньому плані я танцюю, як мавпа” або “Я був повністю зниклий, але вони тягнули мене на сцену, щоб я виступав як мавпа”. І через деякий час я подумав: “Хіба не було б чудово зобразити Роба як мавпу у фільмі?”», — пригадує режисер.  

І Роббі ця ідея дуже сподобалася. Співак каже: «Моє життя завжди було схоже на виступ гімнаста на арені без страховки. Я міг впасти в будь-який момент, і багато разів це робив. Тому коли Майкл приїхав до мене і сказав: “Зробимо тебе мавпою”, я одразу відчув, що це найбільший ризик для фільму, який тільки можна придумати. Індустрія шоубізнесу вимагає, щоб ти був роботом або мавпою. І я вибрав бути мавпою».

Нестандартний хід раптово приніс із собою ще одну перевагу. Йдеться про те, як ми, люди, сприймаємо тварин, які проходять через труднощі на екрані. «Ми співчуваємо тваринам, адже в них є невинність, — пояснює режисер. — І коли ви бачите тварин у болю чи небезпеці, це шокує. Тому було щось справді потужне в тому, щоб зобразити Роба як мавпу — і спостерігати за тим, як він переживає темні моменти, коли йому боляче. Адже так ці моменти викликають ще сильнішу емоційну реакцію».

Майстри, що працювали над «Аватаром»,  «Володарем перстнів» і «Планетою мавп»

Придумати зробити Роббі Вільмса мавпою — це пів справи. Але треба було ще втілити це у життя. Для цього Майкл Грейсі залучив спеціалістів комп’ютерної графіки компанії Wētā, що зокрема працювала над створенням Голума з «Володаря перснів», Цезаря з «Планети мавп» і жителів планети Пандора з «Аватару». 

За допомогою технології захоплення рухів мавпу на екрані втілив актор Джонно Девіс. Костюм з датчиками вдягнули й на Роббі Вільямса, щоб зафіксувати його природні рухи.

Роббі Вільямс в Better Man (Paramount Pictures). Фото надане Adastra Cinema

При створенні мавпи/Роббі ключовою метою було уникнути, щоб персонаж виглядав комічним. «Я весь час питав себе, чи це занадто багато Роббі або мавпи? — пригадує Майкл Грейсі. — Ми прагнули, щоб у дизайні персонажу одразу вгадувався Роббі. Але не хотіли досягти дивного ефекту, коли це просто волохата версія співака. Та спеціалісти Wētā зуміли знайти ідеальний баланс».

Так, Роббі Вільямса ми у цьому фільмі не побачимо. От так. Але, звісно, почуємо: свої гіти — зокрема, Angels, Feel, Better Man, Let Me Entertain You, Something Beautiful, Rock DJ, She’s the One, Come Undone тощо, — співак спеціально перезаписав для фільму.

Скандали Роббі Вільямса 

Щоб чіткіше зрозуміти паралелі між образом мавпи і реальним Роббі Вільмсом, варто згадати різноманітні скандали й дивацтва в житті співака. 

Перший великий скандал у кар’єрі Роббі трапився 1995-го, коли він у віці 21 року залишив популярний бойзбенд Take That. Вільямс публічно критикував суворі правила менеджменту групи та висловлював невдоволення творчими обмеженнями. Та після розриву виявилося, що він мав чисельні конфлікти з іншими учасниками гурту, а ще зловживав алкоголем і забороненими речовинами.

Пізніше виник конфлікт із Елтоном Джоном. Легенда публічно висловив занепокоєння щодо стану здоров’я Роббі, натякаючи на його залежності. Вільямс відповів звинуватив Джона у втручанні в особисте життя. Зірки помирилися, але це було одним з найбільш обговорюваних інцидентів у тодішньому шоубізнесі.

Джонно Девіс виконує роль Роббі Вільямса в Better Man (Paramount Pictures). Фото надане Adastra Cinema

Сварка з братами Галлахер

Роббі також активно конфліктував із братами Ліамом і Ноелем Галлахерами з Oasis (ще до того, як ці двоє побили горшки один з одним). Музиканти посварилися на церемонії вручення премії BRIT Awards у 2000 році, коли брати Галлахери назвали Роббі «товстим танцюристом з Take That». Після обміну образливими заявами у пресі, Вільямс публічно викликав Ліама на боксерський поєдинок, який був проігнорований.

Багато років потому, Роббі зізнався, що ворожнеча з Галлахерами буквально заважала йому жити: «Щоразу, коли я дивився телевізійні передачі, ці люди висловлювалися про мене з ненавистю. Це було неправильно і безглуздо. Це було нестерпно. І я пам’ятаю кожне слово з того, що вони коли-небудь про мене казали. Ліам сказав, що мене “слід повісити”, а Ноел назвав “жирним”».

Party Like Russian

Вільямс зізнавався у своїй боротьбі з дисморфією тіла та анорексією. В одному з інтерв’ю він розповів, що колись виживав лише на одному банані на день. Ну а щоб витримати таку «дієту» він, знову ж таки, вдавався до заборонених речовин. 

2016 року співак випустив Party Like Russian, де висміяв життя російських олігархів. Росіянам, хто зрозумів текст, це не сподобалося, проте не завадило запросити Вільямса стати гедлайнером відкриття Чемпіонату світу-2018. Британська преса у відповідь на згоду Вільямса сказала, що той «продав душу Путіну». Під час виступу в прямому ефірі, співак показав на камеру середнього пальця. А перед тим промовив — не в мікрофон, але виразно артикулюючи:«Я зробив це безплатно».

Чим живе Роббі Вільямс зараз?

Сьогодні Роббі живе зовсім інакше, ніж колись. Його «аддиктивна» натура знайшла нове вираження у здоровому способі життя, заняттях спортом. І пошуках прибульців разом із дружиною, американською акторкою Айдою Філд та їхніми чотирма дітьми — дочками Тедді та Коко й синами Чарлі та Бо. 

Замість наркотиків і алкоголю тепер Вільямс розслабляється у ваннах із піною та свічками. Він перейшов на веганське харчування. Співак відзначає, що ключовим фактором його змін стала саме Айда. В одному інтерв’ю він буквально зі сльозами на очах зізнався: «Вона врятувала мені життя».

Але дивацтва все одно у самій природі Роббі. І, до речі, його дружини також. Адже пару звели разом пошуки НЛО: 2008-го вони обоє знімалися у документалці ВВС про таємниці прибульців, а за два роки побралися.

«Дивовижно, як швидко ви забуваєте, що насправді дивитесь не на Роббі, а на мавпу. Буквально перші п’ять хвилин фільму — і ви приймете цього неймовірного персонажа із його фантастичними виступами і дуже людськими якостями, — впевнений Майкл Грейсі. — Насправді, у ньому дуже легко побачити себе. Адже зрештою всі ми час від часу відчуваємо себе кимось іншим і часто запитуємо, хто ж ми насправді. Тож, спостерігаючи, як Роб як персонаж переживає те саме, ми відчуваємо свою з ним спорідненість».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій