Родичі Еболи, гепатиту і СOVID-19: науковці знайшли 100 000 невідомих раніше вірусів
- Сотні вчених з усього світу провели один із найбільших експериментів з вивчення зразків води, ґрунту та інших екосистем.
- Вдалося дев’ятикратно поповнити базу відомих людству вірусів.
- Результати дозволять створити ефективні противірусні та протимікробні ліки.
Вчені виявили близько 100 000 нових типів, серед яких як заразні для людей, так і абсолютно безпечні. Всі вони належать до типу РНК, до якої вже входять такі смертоносні віруси як Ебола, лихоманка Західного Нілу, гепатит С та коронавірус.
Заборона розповідає про грандіозне наукове відкриття.
Невідомі РНК-віруси допоможуть створити протимікробні препарати
Команда науковців під керівництвом Тель-Авівського університету провели одне з найбільших досліджень з вивчення зразків ґрунту, води та інших екосистем з усього світу, йдеться у статті, публікованій в науковому журналі Cell.
Було виявлено близько 100 000 невідомих людству вірусів типу РНК. Це генетичні паразити, тобто вони не можуть поширюватися без носія — живої клітини, у якій відтворюють свою генетичну інформацію. Через вмонтування в РНК клітин такі віруси змінюють її, а тому часто мутують, пояснюють у Національному центрі біотехнологічної інформації США (NCBI).
Приміром, до типу РНК-вірусів належать COVID-19, грип, SARS, MERS, гепатит C, гепатит E, лихоманка Західного Нілу, Ебола, кір та навіть звичайна застуда.
Читати більше новин в TelegramЗавдяки дослідженню вдалося дев’ятикратно збільшити наявну базу РНК-вірусів. Деякі є хвороботворними і можуть завдати шкоди людям, але переважна більшість незаразні, кажуть науковці.
З’ясувати це вдалося завдяки новій обчислювальні технології для видобутку генетичної інформації, зібраної з тисяч різних точок по всьому світу. Вдалося точно розрізнити генетичний матеріал РНК-вірусів і господарів серед сотень тисяч зразків.
Технологія також дозволила визначити, які з організмів, інфікованих вірусами, протистояли їм та наскільки успішно. Це допоможе створити нові значно більш ефективні противірусні ліки, а також навпаки — використати віруси для створення протимікробних препаратів як для людей, так і для захисту від грибків і паразитів, наприклад, сільськогосподарських угідь.
«Порівняно з ДНК-вірусами, різноманітність і роль РНК-вірусів у мікробних екосистемах недостатньо вивчені. Одне з ключових питань — як і чому вони передають гени між собою. Ми виявили, що РНК-віруси не є чимось незвичайним в еволюційному ландшафті і в деяких аспектах не дуже відрізняються від ДНК-вірусів. Це відкриває двері для майбутніх досліджень і для кращого розуміння того, як віруси можна використовувати в медицині та сільському господарстві», — сказав The Time of Israel керівник дослідження Урі Гофна.
Раніше Заборона розповідала про катастрофічну ситуацію з коронавірусом в Китаї. Черговий штам вірусу в грудні 2022 року набрав в країні масштабів початку пандемії у 2019 році.
Читати більше новин в Telegram