Розмова Байдена та Путіна 30 грудня. В США попередили про значно сильніший удар
- Джо Байден переговорить з Володимиром Путіним 30 грудня 2021 року.
- На порядку денному — агресія Росії проти України та майбутні російсько-американські дипломатичні події.
- Напередодні держсекретар США обговорив з президентом України Володимиром Зеленським кроки з мирного вирішення конфлікту на Донбасі.
30 грудня 2021 року відбудеться телефонна розмова між Джо Байденом і Володимиром Путіним. Це будуть вже другі переговори між президентами США та Російської Федерації у грудні цього року. Напередодні цієї зустрічі держсекретар США Ентоні Блінкен зідзвонився з президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорили перспективи перемовин Байдена і Путіна, а також кроки для досягнення миру на сході України.
Заборона уважно слідкує за подією та розповідає подробиці перемовин між президентами США та Росії.
Розмова Байден і Путіна 30 грудня
30 грудня 2021 року президент США Джо Байден проведе телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Дзвінок запланований на 22:30 за київським часом. Це будуть вже другі переговори між лідерами США та Росії у грудні-2021. У Білому домі зазначили, що ініціатором цієї розмови виступив Кремль.
«Росія висловила свої занепокоєння, і ми готові їх обговорити. Сполучені Штати, наші союзники та партнери викладуть наші занепокоєння на стіл і очікують, що Росія також буде готова їх обговорити», — заявив представник Адміністрації Байдена.
Джо Байден і Володимир Путін обговорять майбутні дипломатичні події з безпекових і стратегічних питань. Зокрема йдеться про двосторонні переговори в рамках діалогу про стратегічну стабільність, перше засідання саміту НАТО-Росія та засідання Постійної ради ОБСЄ. Усі ці заходи відбудуться 10 січня 2022 року.
Читати більше новин в TelegramОчікується, що президент Байден дасть зрозуміти Володимиру Путін, що США продовжуватиме координувати свої рішення з інтересами союзників та партнерів всупереч усім тим скандальним договорам про нібито гарантії безпеки, які хоче країна-агресор. В Адміністрації президента США зазначають, що Білий дім готовий до розвитку дипломатичних відносин з Кремлем. Однак якщо Росія таки наважиться вторгнутися в Україну, то уся ця дипломатія перетвориться на жорсткі санкції.
«Ми узгодили з нашими союзниками проєкт запровадження жорстких санкцій проти російської економіки та фінансової системи, які завдадуть значно сильнішого удару, ніж ті, що були запроваджені у 2014 році. Ми розробили плани зміцнення сил НАТО в державах-членах Альянсу в разі подальшого вторгнення Росії, яке дестабілізує безпекову ситуацію в Європі та вимагатиме коригування сил і можливостей НАТО на східному фланзі. І також ми готові надати Україні подальшу допомогу для захисту її території та реагування на потенційну російську окупацію у разі подальшого вторгнення в найближчі тижні», — заявили у Білому домі.
Розмова Блінкена і Зеленського: деталі
29 грудня, напередодні переговорів Байдена та Путіна, держсекретар США Ентоні Блінкен зідзвонився з президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорили майбутні переговори Байдена і Путіна, кроки з мирного вирішення конфлікту на сході України та подальші дипвідносини з Росією.
«Держсекретар Блінкен підтвердив непохитну підтримку Сполученими Штатами незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в умовах нарощування військових сил Росії на кордонах України», — йдеться у повідомленні Держдепартаменту США.
За словами президента Зеленського, з держсекретарем вони домовилися продовжити консультації для узгодження позицій та координації дипломатичних зусиль заради досягнення миру.
Попередні переговори Байдена і Путіна 7 грудня
7 грудня 2021 року президенти Байден та Путін майже дві години обговорювали російську агресію проти України та нарощування Кремлем військ біля її кордонів, а також інші важливі питання: стратегічну стабільність, кібербезпеку, ядерну програму Ірану.
На переговорах Байден підтвердив підтримку США державного суверенітету України та пригрозив Росії впровадженням жорстких економічних санкцій у разі військової ескалації конфлікту.
Водночас Путін звинуватив Київ, що саме українська сторона не дотримується Мінських домовленостей, звинуватив НАТО в освоєнні територій України з метою нападу на Росію та попросив надати юридично закріплені гарантії, що Альянс не розширюватиметься у східному напрямку.
Заборона нагадує, що 9 грудня, за два дні після переговорів з Путіним, Джо Байден зідзвонився також і з президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорили українсько-американське партнерство та загрозу Росії для вступу України в НАТО.
Читати більше новин в Telegram