Серена Вільямс отримала три штрафи у фіналі тенісного турніру, програла та заявила про дискримінацію
8 вересня 36-річна Серена Вільямс могла виграти свій 24-й турнір Великого Шолому – та п’ятий титул Відкритого чемпіонату США, пише видання Meduza. Для її суперниці – 20-річної японки Наомі Осакі – це був перший фінал такого рівня. Вільямс отримала штраф за розмову із тренером, а після цього почала сваритися зі суддею. Після гри Вільямс отримала штраф 17 тисяч доларів за порушення у фіналі турніру.
Що сталося?
Перший сет впевнено виграла Осака. На початку другого суддя Рамос виніс Вільямс попередження за те, що її тренер Патрік Муратоглу давав їй вказівки з трибуни – це заборонено правилами. Вільямс відразу ж підійшла до арбітра, спробувавши пояснити, що наставник просто підбадьорював, а вона ніколи не шахраює. Рамос відповів, що не сумнівається в чесності американки, але Муратоглу порушив правила. У цей момент діалог відбувався спокійно.
Програвши ще один гейм, Вільямс розбила ракетку – це також заборонено регламентом турніру. Рамос тут же позбавив її очка за повторне попередження. Тут Вільямс уже не змогла стримати обурення: вона думала, що попередній епізод було вирішено на її користь.
«Я ніколи не шахраювала, у мене є дочка. Я не брешу, ви повинні переді мною вибачитися!», – заявила тенісистка.
Читати більше новин в TelegramЩе через кілька хвилин Вільямс назвала Рамоса «брехуном та злодієм». Після цього він виніс їй третє попередження – за образу; відповідно до правил тенісистці присудили програний гейм, і рахунок став 5:3 на користь Осакі. Вільямс зажадала викликати на корт начальника судді – і той заодно із супервайзером US Open дійсно з’явилися на майданчику.
Вільямс спробувала переконати їх, що її покарали некоректно. Зокрема, вона заявила, що «багато чоловіків говорять [на корті] куди більш жахливі речі», а її позбавляють очок, тому що вона жінка – і це несправедливо. Рішення суддів залишилося незмінним.
Що далі?
Матч закінчився перемогою Осакі у двох сетах – 6:2 та 6:4. Йдучи з корту, Вільямс тепло привітала суперницю. Суддю Рамоса відразу ж після гри повели з корту, хоча традиційно церемонія нагородження починається з вручення пам’ятного знаку судді. Під час самої церемонії публіка голосно освистала навіть Осаку.
Переможниця турніру розплакалася й попросила вибачення перед глядачами за те, «що так вийшло». Вільямс, яка теж плакала, попросила глядачів «віддати [Осаці] належне» й «показати позитив».
Після матчу тренер Вільямс Патрік Муратоглу зізнався, що дійсно давав вказівки своїй підопічній під час матчу. Водночас він заявив, що, по-перше, Вільямс не могла їх бачити, по-друге, підказують усі тренери, у тому числі Осакі, а по-третє – за це вкрай рідко штрафують.
Зі свого боку Вільямс ще раз зазначила, що стала жертвою ґендерної дискримінації. Під час післяматчевої прес-конференції вона сказала, що «бореться за права жінок і жіноче рівноправ’я», а суддя ніколи б не став забирати гейм у чоловіка, який назвав би його «злодієм».
Вільямс неправа
Як пише The New York Times, конкретні підтвердження звинувачень Вільямс знайти не так просто: у нинішньому US Open чоловіки отримали 23 дисциплінарних штрафи, а жінки тільки 9. При цьому американка вже мала проблеми із суддями на US Open – й іноді вони дійсно були не праві.
У 2004 році Вільямс програла чвертьфінал турніру значною мірою через неправильні рішення судді, після чого керівництво офіційно вибачилось перед нею і з наступного року ввело спеціальну технологію «Соколине око», яка допомагає визначити, чи потрапив м’яч у межі корту.