Читаєте зараз
Spotify змінив правила через скандальний подкаст Джо Рогана

Spotify змінив правила через скандальний подкаст Джо Рогана

Markiian Oliiarnyk
Подкаст Джо Рогана
https://twitter.com/kazweida/status/1486473133473239041
  • Стрімінговий аудіосервіс Spotify звинуватили у поширенні дезінформації щодо коронавірусу.
  • Усе через скандальний подкаст Джо Рогана, де прозвучало, що світові лідери гіпнозом заманюють людей на щеплення.
  • Spotify оголосили бойкот відомі музиканти та діячі культури, сервіс втратив мільярди.

Один з найпопулярніших у світі стрімінгових аудіосервісів Spotify потрапив у гучний скандал через один із випусків подкасту The Joe Rogan Experience. Платформа втратила гроші, користувачів та культових музикантів через інтерв’ю вірусолога-антивакцинатора Роберта Мелоуна. Репутаційна криза змусила Spotify змінити правила модерації.

Заборона розповідає про контроверсійний скандал довкола подкасту Джо Рогана, який призвів до бойкоту одного з найпопулярніших аудіосервісів у світі.


Бойкот Spotify через дезінформацію щодо COVID-19

У січні 2022 року користувачі та кілька відомих музикантів оголосили платформі бойкот через контроверсійний випуск подкасту The Joe Rogan Experience, в якому запрошений гість висловлював антинаукові твердження щодо вакцин та пандемії COVID-19.

Серед знаменитостей першим свій протест висловив всесвітньовідомий канадський музикант, двічі занесений до Зали слави рок-н-ролу, Ніл Янг. Він звинуватив сервіс у поширенні фейкової інформації щодо коронавірусу та ефективності вакцинації й поставив компанії ультиматум: видалити подкаст Джо Рогана або видалити усю його дискографію. «На сервісі може бути або Роган, або Янг. Але не обидва», — заявив музикант. У Spotify свій вибір зробили і 26 січня почали видаляти пісні музиканта з платформи.

До бойкоту Янга долучилися й інші відомі музиканти: канадська співачка Джоні Мітчелл, учасник рок-гурту The E Street Band Нільс Ліфгрен та комік Том Шарплінг. А у Twitter стали популярними хештеги #DeleteSpotify, #ByeSpotify і #I Stand With Neil Young.

Читати більше новин в Telegram
Твіт з хештегом #DeleteSpotify. Пост: Jon Cooper/Twitter
Твіт з хештегом #ByeSpotify. Пост: KazWeida/Twitter

Антивакцинаторський подкаст Джо Рогана

Скандальний подкаст The Joe Rogan Experience вийшов на Spotify 31 грудня 2021 року. У ньому Джо Роган поспілкувався з американським вірусологом Робертом Мелоуном, який поширює дезінформацію про небезпеку та неефективність вакцин проти COVID-19. Він заявив, що світові лідери заради вигоди гіпнозують людей, щоб вони вакцинувалися і носили маски.

Сам Роган до інтерв’ю з Мелоуном попередив, що він не є антивакцинатором і вважає вакцини безпечними. Втім, тільки після скандалу, 31 січня 2022 року, комік записав відеозвернення до своєї аудиторії з вибаченнями. Роган заявив, що надалі намагатиметься дотримуватися балансу думок у своїх подкастах і пояснив, що Мелоуна він запросив, оскільки його думки відрізняються від загальноприйнятих. Також він пообіцяв, що запрошуватиме більше експертів з різними думками».

The Joe Rogan Experience вважається одним із найпопулярніших подкастів у світі. у 2020 році компанія Spotify купила ексклюзивні права на шоу за понад $100 мільйонів.

Нові правила модерації Spotify

З огляду на ситуацію, що склалася, компанія Spotify вирішила змінити правила модерації контенту на своєму сервісі. В оновлених правилах зазначається, що контент, який містить інформацію про COVID-19, буде позначатися спеціальною позначкою. Відтепер контент-мейкери зобов’язані уникати публікації контенту, що пропагує небезпечну, неправдиву, провокативну чи неоднозначну медичну інформацію, яка може зашкодити користувачам платформи. До такого контенту віднесли:

  • твердження про те, що СНІД, COVID-19, рак або інші серйозні захворювання, що загрожують життю, є містифікацією або не існують;
  • заклики використовувати відбілювальні засоби для лікування хвороб та розладів;
  • твердження, що вакцини, схвалені місцевими органами охорони здоров’я, призначені для того, щоб спричиняти смерть;
  • заохочення людей навмисно заражатися коронавірусом, щоб виробляти до нього імунітет (наприклад, рекламування так званих COVID-вечірок).

Контент, який не відповідає вимогам нових правил модерації, піддаватиметься негайному видаленню зі стрімінгової платформи. «Повторні або грубі порушення можуть призвести до тимчасового блокування або повного припинення дії облікових записів», — попереджають у Spotify.

Раніше заступниця головної редакторки Заборони Юліана Скібіцька розповідала, звідки виникають теорії змови щодо вакцин, чому антивакцинатори у них вірять та як з усім цим боротися на системному рівні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій