США визнають Росію державою-спонсоркою тероризму. Як це вплине на агресора
- Проти держав-спонсорок тероризму Вашингтон вводить набагато жорсткіші санкції, зокрема на товари подвійного призначення та оборонну продукцію.
- Конгресмени вважають, що Росія заслуговує бути у списку таких країн не лише за агресію проти України, а й за численні її злочини у Чечні, Сирії та Грузії.
- Надавши Росії статус держави-спонсорки тероризму, США зможуть впроваджувати санкції і проти третіх держав, які ведуть бізнес із Кремлем.
На початку травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила постанову, у якій звернулася до Конгресу США з проханням визнати Росію державою-спонсоркою тероризму. А 23 червня процедура розгляду відповідної резолюції стартувала в американському Сенаті. Це важливий крок, який дозволить ще більше ізолювати агресора від світових ринків та цивілізації та позбавити його більшості лазівок у протидії західним санкціям.
Заборона розповідає про особливий правовий статус, який визначає Держдепартамент США, для позначення країн-ізгоїв.
Резолюція США щодо статусу РФ: висновок Сенату
Комітет Сенату США з питань закордонних справ підтримав резолюцію, яка закликає державного секретаря визнати Росію державою-спонсоркою тероризму. Всього є лише чотири країни, які мають такий статус: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея.
«Ми намагаємося включити до цього списку Росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою її треба асоціювати. Це тоталітарні режими. І вони не несуть добра», — пояснив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є співавтором документа.
Аби Ентоні Блінкен отримав таке розпорядження від Конгресу США, резолюція має пройти голосування спочатку у Сенаті, а потім у Палаті представників. Американські політики пропонують визначити Росію, як країну-спонсорку тероризму, за такими підставами:
Читати більше новин в Telegram- за вказівкою Путіна уряд РФ продовжує впроваджувати акти міжнародного тероризму проти політичних опонентів та інших країн;
- за наказом Путіна уряд РФ брав участь у кампанії терору, застосовуючи жорстоку силу, спрямовану проти мирного населення під час Другої чеченської війни;
- з 2014 року уряд РФ підтримує сепаратистів, причетних до насильства проти мирних громадян України у регіоні Донбасу;
- уряд РФ поширює терор по всьому світі через приватні військові мережі найманців, такі як ПВК «Вагнер»;
- уряд РФ надає матеріальну підтримку Сирії, яка визначена США як держава-спонсорка тероризму, яка використовувалася для нападу на сирійський народ;
- У лютому 2022 року понад 400 російських найманців ПВК «Вагнер» прибули в Київ за наказом кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;
- 14 березня 2022 року чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау заявив, що дії уряду РФ в Україні проти мирного населення та цивільної інфраструктури є «державним тероризмом»;
- 17 березня 2022 року президент Володимир Зеленський закликав світ визнати Росію державою-терористом;
- 27 квітня 2022 року держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що «без сумніву, росіяни тероризують народ України»
- за наказом Путіна Росія продовжує вчиняти військові злочини, наказуючи та даючи дозвіл атакувати мирні центри в Чечні, Грузії, Сирії, Україні, що призвело до незліченної кількості смертей цивільних чоловіків, жінок і дітей;
- російські військові здійснили незліченну кількість вбивств невинних громадян і намагались заховати свої звірства у масових могилах по всій Україні.
Держава-спонсорка тероризму: що це означає
Це, по суті, країна, яка, згідно з офіційною позицією Держдепартаменту США, підтримує акти міжнародного тероризму. На відміну від поняття «держава-терористка», яке має виключно політичне значення, аби підкреслити тяжкість злочинів якоїсь країни, держава-спонсорка тероризму має чіткий юридичний базис, але який існує лише у США. Тобто стосовно таких країн передбачане запровадження окремої санкційної політики, зокрема щодо:
- заборони на постачання зброї (експорт і продаж);
- контролю за експортом товарів подвійного призначення;
- заборони на економічну допомогу;
- накладення різних фінансових і інших обмежень.
«Наділивши Росію статусом держави-спонсора тероризму, Сполучені Штати матимуть можливість заборонити експорт товарів подвійного призначення до РФ та вжити заходів економічного характеру проти інших країн, що ведуть бізнес із Росією. Щобільше, США зможуть розширити болісні заходи проти Росії, заморозивши її активи, такі як нерухомість. Це буде розумним способом надати Україні подальшу допомогу», — йдеться у пресрелізі до презентації резолюції, зареєстрованої у Палаті представників.
Раніше Заборона розповідала про те, як США пішли на санкційні поступки проти режиму Мадуро, аби направити венесуельську нафту на європейський ринок.
Читати більше новин в Telegram