Читаєте зараз
США пропонують Мадуро амністію за однієї умови: що за справу проти нього веде Мін’юст Штатів

США пропонують Мадуро амністію за однієї умови: що за справу проти нього веде Мін’юст Штатів

Анастасія Могилевець
https://twitter.com/vladimirpadrino/status/1818094256613204032
  • Штати схиляють чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро відмовитися від влади після суперечливих виборів у липні-2024. 
  • В межах угоди Вашингтон нібито пропонує політику та його союзникам амністію — звинувачення їм висувало Міністерство юстиції США.
  • За даними джерел, близьких до лідера Каракасу, він не погоджується відійти від політичних справ.

Спробу дійти домовленостей з диктатором держави у Південній Америці підживлюють опозиціонери. Вони документують повну поразку Мадуро на виборах. З’являється все більше беззаперечних доказів того, що вибори у липні-2024 були сфальсифіковані. Якщо Ніколас залишить пост добровільно, то уникне покарання за тяжкий злочин.

Заборона розповідає про умови, які США пропонують Ніколасу Мадуро.

Ніколас Мадуро: яку угоду пропонує Вашингтон

У Штатах обговорили помилування венесуельського лідера та його старших помічників, проти яких висунуло звинувачення американське Міністерство юстиції. Таким чином країна хоче переконати Мадуро подати у відставку до закінчення терміну його повноважень у січні-2025, пише The Wall Street Journal.

Пропозицію буцімто озвучували під час секретних переговорів у Катарі ще у 2023 році. Якщо Мадуро погодиться, з нього можуть зняти звинувачення в наркотероризмі, які висунули 2020 року. Також можуть розглянути надання гарантій проти екстрадиції. За даними слідства, президент Венесуели брав участь у змові з метою заповнити Америку кокаїном.

У березні 2020 року міністр юстиції США Вільям Барр висунув обвинувачення проти Мадуро та інших венесуельських чиновників у справі щодо обігу заборонених речовин. Також було обіцяно винагороду від $5 до $15 млн за інформацію, яка призведе до їхнього арешту.

Читати більше новин в Telegram

«У нас є підтверджені дані щодо змови венесуельського режиму і колумбійських терористів. Їхньою метою була дестабілізація ситуації у США шляхом наводнення країни наркотиками», — заявив тоді американський генеральний прокурор.

Анонімні співрозмовники WSJ кажуть, начебто диктатор відмовився обговорювати домовленості, за якими йому доведеться залишити посаду. Одна людина, близька до режиму, сказала, що позиція президента не змінилася й досі. Три найнаселеніші країни Латинської Америки — Бразилія, Мексика та Колумбія — також повʼязані зі справою.

Посадовці США хочуть домогтися жорсткішої позиції цих держав щодо необхідності доказів на користь чесної перемоги Мадуро на виборах. Вашингтон дав зрозуміти, що не змушуватиме західні нафтові компанії залишити Венесуелу.

Так, Штати мають п’ять місяців до інавгурації лідера Каракаса, щоб укласти угоду. Багато що залежатиме від результатів американських президентських виборів. Мадуро не довіряє Вашингтону, це стосується й адміністрації Джо Байдена, хоча вона скасувала більшість економічних санкцій. Так сподівалися посприяти справедливим виборам у латиноамериканській країні.

Якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах у США в листопаді 2024 року, переговори з цього питання можуть постати перед труднощами. Це пов’язано з попередньою агресивною політикою республіканця щодо Мадуро.

Протести у Каракасі 29-30 липня: подробиці

Наприкінці липня-2024 у центрі столиці Венесуели відбулися численні акції проти результатів президентських виборів. Деінде вони вилилися в сутички із поліцією. Очільник Міністерства оборони країни Владімір Падріно повідомив про травмованих правоохоронців, пише АР.

Спочатку у Каракасі протести були здебільшого мирними, але згодом почалися бійки. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, щоб розігнати протестувальників, та гумові кулі — щонайменше одна людина загинула. Дехто кидав каміння та інші предмети в силовиків. Люди ходили урядовими кварталами міста та скандували: «Геть Мадуро!».

Влада Венесуели наполягає на правдивості офіційних підсумків виборів президента 28 липня. Згідно з бюлетенем Національної виборчої ради Венесуели, опублікованим після обробки 80% протоколів, Мадуро підтримали понад 50% виборців.

Його опонент Едмундо Гонзалес та лідерка опозиції Марія Коріна Мачадо натомість стверджують, що здобули понад 70% голосів населення. Політики демонструють все більше доказів, що Гонзалес має більш ніж удвічі більше голосів, ніж чинний лідер країни. Опозиціонери виступили організаторами протестів. 

Президентські вибори у Венесуелі-2024: що каже ЄС і США

США та низка країн Європейського Союзу не визнали вибори, проведені Каракасом у липні. Так, Вашингтон визнав переможцем політичних перегонів кандидата від опозиції Гонсалеса, йдеться у заяві держсекретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена.

При цьому Блінкен не назвав Гонсалеса безпосередньо президентом Венесуели. Однак привітав його з успішною кампанією та закликав венесуельські партії до переговорів про мирне передання влади. Посадовець зі США зазначив, що демократи Венесуели опублікували понад 80% протоколів, отриманих з виборчих дільниць по всій країні. Документи вказують, що Гонсалес отримав більшість голосів на цих виборах.

Євросоюз не визнаватиме результатів президентських перегонів Каракасу, допоки не будуть пораховані всі голоси, заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, пише Reuters.

«Виборча комісія Венесуели оголосила результати голосування на основі 80% підрахованих бюлетенів, тоді як венесуельська опозиція представила зовсім інші дані. Це ще одна причина не визнавати результати виборів, поки вони не будуть повністю і незалежно перевірені», — зазначив Боррель.

Раніше Заборона розповідала про кандидата у віцепрезиденти США від Демократичної партії. Ним став губернатор штату Міннесота Тім Волз, який палко підтримує допомогу Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій