Читаєте зараз
США призначив перевірку флагманського смартфона Huawei: що з ним не так

США призначив перевірку флагманського смартфона Huawei: що з ним не так

Анастасія Бодюл
  • У 2019 році Білий дім заборонив американським компаніям продавати Пекіну програмне забезпечення та обладнання для виготовлення мікросхем.
  • Смартфон 2023 року Huawei Mate 60 Pro має деталь, вироблену в Китаї за підсанкційною технологією.
  • Чип Kirin 9000s використовує 7 нанометрів, що здатна підтримувати 5G.

Заборона американського уряду на процесори менше ніж 14 нанометрів спрямована на гальмування розвитку військового потенціалу Пекіна. Телефон від Huawei свідчить про те, що китайським компаніям якось вдалось обійти цю заборону.

Заборона розповідає про занепокоєння урядом США щодо революційного смартфона китайської компанії, яка хоче стати лідером в продажах по всьому світові.


Доступ китайських компаній до 5G

У новому смартфоні Huawei Mate 60 Pro знайшли чип, виконаний за технологіями, яких в Китаї не повинно бути: вони знаходяться під суворими санкціями США. Американський уряд одразу ж розпочав розслідування, пише CNN.

«Спеціалісти TechInsights провели демонтаж телефону і з’ясували, що він працює на новому процесорі Kirin 9000s. Він є першим серед китайських, який використовує найпередовішу технологію 7 нанометрів, що здатна підтримувати 5G. Це свідчить про те, що Пекін досягає певних успіхів у спробах створити власні мікросхеми», — зазначають журналісти Bloomberg.

Чіп Kirin 9000s у смартфоні Huawei Mate 60 Pro. Фото: James Park/Bloomberg

Читати більше новин в Telegram

У 2019 році Білий дім заборонив американським компаніям продавати КНР програмне забезпечення та обладнання для виготовлення чипів. Китайські техногіганти мали лишитися з технологіями, які дозволяють виробити лише застарілі процесори — до 14 нанометрів. Заборона серйозно відкинула технологічний ринок у розвитку: такі мікросхеми не дозволяють запровадити швидкі технології, як-от 5G. Отже, мав відкотитися і військовий прогрес.

Нанометри в чипах

У виробництві чипів кількість нанометрів є важливим показником, який впливає на потужність та енергоефективність продукту. Що менше це число, то більше транзисторів можна вмістити на тій самій площі й збільшити можливості процесора. Тож різниця навіть в один нанометр суттєво помітна в результатах роботи смартфона.

Утім, поки що нічого не відомо про виробничі потужності Китаю, які б давали змогу виробляти подібні чипи у великих обсягах. Аналітики закликали з обережністю інтерпретувати те, що говорить Huawei та пропаганда КНР про прогрес у галузі чипів. Якщо нові смартфони були продані всього за кілька годин, то це означає обмеженість запасів. Можливо, смартіони Mate 60 оснащені процесорами, що накопичили до того, як США ввели санкції.

Смартфон Huawei Mate 60 Pro: характеристики

Компанія Huawei не включила багато інформації саме про чіп: що за дизайн процесора, яка швидкість бездротового з’єднання. Наголошувалось лише на тому, що телефон обіцяє кращий досвід спілкування та більш стабільне мережеве з’єднання.

Зовнішній вигляд Huawei Mate 60 Pro. Фото: Huawei 

Загалом телефон має такі характеристики:

  • операційна система HarmonyOS 4.0;
  • 12 Гб оперативної пам’яті;
  • обсяг постійної пам’яті — від 256 Гб до 1 терабайта;
  • ємність акумулятора — 5000 міліампер-годин;
  • батарея підтримує дротову зарядку потужністю 88 ватів, бездротову — на 50 ватів і зворотну бездротову — на 20 ватів;
  • екран 6.82 дюйма з технологією LTPO OLED;
  • надширококутна селфі-камера з роздільною здатністю 13 Мп;
  • сенсори для розпізнавання обличчя;
  • роздільна здатність екрана — 2720×1260 пікселів, частота оновлення — від 1 до 120 герців;
  • екранне скло Kunlun Glass.

Раніше Заборона розповідала про обмеження США на інвестиції в китайські технології. Крок націлений на захист національної безпеки країни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій