США ввели новий пакет санкцій проти Росії: кого покарано
- 24 березня 2022 року уряд США ввів нові санкції проти Росії.
- До санкційного списку потрапили 48 компаній оборонно-промислового комплексу Росії та 328 депутатів Держдуми.
- Окрім того, Мінфін США надав роз’яснення щодо заборони операцій з Центробанком Росії, які стосуються золота.
24 березня 2022 року президент США Джо Байден оголосив про запровадження додаткових санкцій проти Росії у відповідь на її збройну агресію проти України. Нові обмеження вдарять по близько 400 російським представникам еліт, законодавцям та оборонно-промисловим компаніям. Окрім того, Міністерство фінансів США надало роз’яснення щодо заборони операцій з російським золотом, яка була запроваджена ще у квітні 2021 року.
Заборона розповідає подробиці нового пакету американських санкцій проти країни-агресора.
Санкції США проти Росії 24 березня
В цілому під нові санкції США потрапили російські оборонно-промислові компанії, депутати Державної Думи Російської Федерації, а також банкіри. Зокрема в американському санкційного списку опинився генеральний директор Сбербанку Герман Греф, який ще з 1990-х років входить до кола радників Путіна.
Як зазначають у Міністерстві фінансів США, депутати Держдуми підтримали зусилля Кремля щодо порушення суверенітету та територіальної цілісності України, тому вони мають бути покарані відповідно. Раніше, 11 березня, США ввели санкції проти 12 російських депутатів, які просили Путіна про визнання незалежності проксі-утворень «ЛНР» та «ДНР». Тепер цей список поповнився іменами ще 328 депутатів. Проти них мають бути застосовані такі обмеження:
- блокування усього майна та активів у США;
- блокування роботи компаній, якщо понад 50% їхніх акцій володіють підсанкційні особи;
- заборона для громадян США на проведення будь-яких фінансових операцій з активами та майном підсанкційних осіб (можна лише за спеціальною ліцензією Мінфіну).
Що цікаво, під американські санкції не потрапив один із найбільш запеклих українофобів та пропагандистів «русского мира», голова партії «ЛДПР» Володимир Жириновський. Річ у тім, що під час ухвалення рішення про незалежність псевдореспублік, він лежав у лікарні з коронавірусом і, відповідно, не голосував. Взагалі з огляду на постійні чутки про те, що він вже помер, санкції могли б виглядати як відновлення справедливості.
Читати більше новин в TelegramСанкції США проти оборонних компаній РФ
Обмеження проти оборонно-промислового комплексу Росії спрямовані на те, щоб відрізати від американських технологічних та фінансових ресурсів 48 оборонних компаній країни-агресора.
Передусім вони вдарять по російському державному конгломерату «Корпорация Тактическое Ракетное Вооружение» («КТРВ»). Ця компанія виготовляє для армії РФ підводну зброю, цифрові комп’ютери, радіолокаційні системи, гіперзвукові, протирадіолокаційні, протикорабельні та інші багатоцільові ракети. Це озброєння російські окупанти активно використовують у війні проти України для знищення військових та цивільних об’єктів. Під санкції також потрапили гендиректор корпорації Борис Обносов та 28 дочірніх підрозділів «КТРВ».
Другою великою російською оборонною компанією в американському санкційному списку є холдинг «Высокоточные комплексы». Ця компанія займається виробництвом зенітно-ракетних, протитанкових, протиповітряних та оперативно-тактичних ракетних комплексів, серед яких ЗРК «Панцирь» та ракети для ОТРК «Искандер», якими окупанти гатять по українських містах та вбивають цивільних.
Окрім того, під санкціями США опинилися компанія «Техмаш», яка виробляє та постачає окупантам реактивні системи залпового вогню (наприклад, БМ-27 «Ураган»), а також держаний холдинг «Вертолёты России» разом з 15 його дочірніми компаніями, чиї гелікоптери агресор використовує у війні проти України.
Останній у санкційному списку російського ОПК — приватне підприємство «Кронштадт», яке займається виробництвом та обслуговування безпілотників, зокрема «Оріонів».
Заборона на операції з російським золотом: що передбачає
Нових обмежень щодо золотого резерву РФ у новому санкційному пакеті США не передбачено. Утім американське Міністерство фінансів надало роз’яснення, які стосуються заборони фінансових операцій з російським золотом, що була запроваджена ще у квітні 2021 року.
«Будь-які трансакції із золотом, пов’язані з Центральним банком Російської Федерації, підпадають під дію чинних санкцій», — йдеться у повідомленні.
Це означає, що обмеження, накладені у квітні 2021 року, не скасовуються, а діють узгоджено з новими санкціями, запровадженими проти Росії після початку вторгнення.
Отже американські санкції на операції з російським золотом такі:
- громадянам США заборонено брати участь у будь-яких операціях, пов’язаних із золотом, за участю Центрального банку РФ, Фонду національного добробуту РФ або Міністерства фінансів РФ;
- громадянам США, зокрема трейдерам золота, не дозволено брати участь у заборонених урядом країни операціях із російським золотом, у яких зацікавлені підсанкційні особи;
- американським фінансовим установам заборонено обробляти трансакції, включаючи операції, пов’язані із золотом, за участю підсанкційних іноземних фінустанов.
До підсанкційних осіб, за визначенням цієї директиви Мінфіну США, належать:
- особи, які працювали у секторі фінансових послуг економіки Російської Федерації і які обслуговували осіб, що беруть участь в операціях із золотом за участю Російської Федерації;
- особи, причетні до фінансових операцій, здійснюваних з метою обходу санкцій США, у тому числі шляхом використання золота та інших дорогоцінних металів;
- особи, які матеріально допомагали, спонсорували чи надали фінансову, матеріальну або технологічну підтримку, товари чи послуги іншим підсанкційним особам.
Раніше Заборона розповідала про те, куди підуть безпрецедентні $13.6 мільярдів, які США виділили на допомогу Україні та боротьбу з Росією.
Читати більше новин в Telegram