США замовили для України одні з найсучасніших ракет: на що вони здатні 

Ilona Kivva
Автор:

Міністерство оборони Сполучених Штатів уклало контракт з концерном Raytheon на виробництво вдосконалених ракет середньої дальності AMRAAM класу «повітря – повітря». Пентагон виділив на це майже $1.2 мільярда.

Гроші, зокрема, підуть на виробництво ракет, телеметричної системи AMRAAM, запасних частин та на інше обладнання для інженерно-технічної підтримки виробництва. Очікується, що роботи завершать до кінця 2028 року.

Контракт передбачає продаж зброї в Україну, Канаду, Велику Британію та низку інших держав.

Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile (AMRAAM) є однією з найсучасніших універсальних потужних ракет. Вона випускається у версіях:

  • «повітря-повітря» — для запуску з винищувачів, серед них F-22 та F-16;
  • «земля-повітря» — для пуску з наземних установок, наприклад, ППО (але не тільки). 

AMRAAM оснащена осколково-фугасною боєголовкою вагою 22.7 кілограма. Її вистачає аби пошкодити практично будь-який винищувач чи великий транспортний літак. Боєголовку підриває неконтактний запал, тому для ураження цілі пряме влучання не є обов’язковим.

Снаряд має вкрай високу маневровість і швидкість як для свого класу завдяки потужному двигуну WPU-6/B і невеликій вазі. Він може розігнати боєприпас до стартової швидкості 4 Маха (4900 км/год). 

Однією з головних переваг AMRAAM є система наведення. Пошук цілей відбувається завдяки вбудованій радіолокації. Тобто не тільки пускова установка, а і сама ракета має власний радар, що робить її ефективною незалежно від характеристик техніки для пуску. Боєприпас здатен вести вогонь по цілях за межами видимості за будь-яких погодних умов, вдень і вночі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій