Стримували ворога від Києва та Харкова: історія оборони Попасної
- Велику участь у боях за Донецьку область відіграла 24 ОМБр імені короля Данила, яку очолює герой України Роман Мамавко.
- Він воював на сході України ще з 2014 року, але нинішні бойові дії навіть його вражають своєю жорстокістю.
- У боях за Попасну противник щодня накривав усе артою і проводив спроби штурму, які довгий час успішно відбивали українські воїни.
Понад 2.5 місяця українські воїни тримали оборону Попасної, не давали ворогу повністю захопити місто і просунутися далі. Захисники навесні стягували на себе великі сили противника: завдяки ним росіяни не змогли перекинути резерви для штурму Києва та Харкова.
Заборона розповідає історію 24 ОМБр імені короля Данила.
Подробиці оборони Донецької області від командира 24 ОМБр
Російські війська розпочали наступ на Попасну Донецької області ще на початку березня. Близько трьох місяців захисники України тримали оборону та давали ворогу відсіч. Серед оборонців міста були воїни 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені короля Данила.
«Пам’ятаю ще 7 березня Пасічник [ватажок маріонеткової псевдореспубліки “ЛНР”], коли вони тільки увійшли у Попасну, оголосив, що “Попасна вже наша”. Після його заяви ще 2.5 місяці ми тримали цей населений пункт. Ключовим, я вважаю, є те, що ми стягнули на себе дуже великі сили. З 4 березня фактично були щоденні атаки без перерви. Воїни бригади мужньо тримали оборону. Ми знали, що ми робимо і знали, для чого», — згадує командир бригади Роман Мамавко.
У той час, коли йшли бої за Попасну, російські війська одночасно намагалися штурмували Київ і Харків. Завдяки тому, що воїни ОМБр трималися, ворог не зміг перекинути резерви на ці напрямки.
Читати більше новин в Telegram«У боях за Попасну противник не дивився на мирне населення, яке там залишалося, не дивився на інфраструктуру. Він працював у повну силу артилерією. І постійні штурми… Досить важкий був період для бригади», — розповів військовий.
Він переконаний, що успіх у операції залежить від правильно ухвалених рішень та їх реалізації безпосередньо солдатами та офіцерами, тому серед особового складу має бути довіра і чесність.
«Оце відчуття відповідальності перед своїм побратимом концентрує. Є у нас таке братерство, відчуття відповідальності за кожного солдата і офіцера, бо від кожного рішення залежить їхнє життя. Я завжди кажу своїм офіцерам і солдатам перед виконанням будь-якого завдання правду: що це буде важко, можливо будуть втрати і для чого це робиться. Стараюся зробити так, щоб це знав кожен солдат. Бо людина має знати, задля чого вона робить те чи інше і ризикує своїм життям», — пояснив командир.
Мовавко воював за Україну у зоні АТО-ООС з 2014 року. За його словами, повномасштабне вторгнення суттєво відрізняться від тих подій, що відбувалися тоді: «Це зовсім інший характер дій. Не було такої жорстокості у 2014-2015 роках. У перші дні повномасштабного вторгнення взагалі вражало, що вони [окупанти] не рахувалися зі своїми втратами. Вони надіялися на швидку, блискавичну перемогу, але ми їм цього не дозволили».
Військовослужбовець каже, що своїм онукам обов’язково розказуватиме, які гарні краєвиди на Донбасі, і що за цю землю треба було боротися.
Раніше Заборона розповідала про спроби окупантів взяти Миколаїв зі слів генерал-майора Збройних сил України Дмитра Марченка. Російські військові намагалися діяти у місті за тією ж схемою, що й у Маріуполі: оточити, витіснити військових у центр на будь-який з заводів та відрізати шляхи постачання боєприпасів, води та їжі.
Читати більше новин в Telegram