Суд ЄС скасував санкції з мільярдерів Фрідмана та Авена, але вони діють: що взагалі відбулося
Європейський суд задовольнив позов акціонерів Альфа-Банку, росіян Петра Авена і Михайла Фрідман. Рішення ввести обмеження щодо бізнесменів визнали недостатньо обґрунтованим, а Рада ЄС нібито не надала додаткових доказів, йдеться в пресрелізі суду.
«Підстави, висунуті Радою, можуть дозволити встановити ступінь близькості Петра Авена і Михайла Фрідмана до Володимира Путіна або його оточення. Але вони не демонструють той факт, що вони підтримували дії або політику, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України», – йдеться в заяві.
Також докази не гарантують, що акціонери матеріально чи фінансово підтримували росіян, відповідальним за анексію Криму або дестабілізацію ситуації в Україні та отримували з цього вигоду, додали в Суді справедливості.
При цьому постанова, як зауважив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, стосується лише тих, хто вніс до чорного списку з лютого 2022 року по березень 2023 року, тому вони залишаються під санкціями, оскільки список було оновлено на початку цього року.
Однак рішення суду все одно матиме негативні наслідки. Зокрема, воно створює політичні проблеми для продовження обмежень у майбутньому.
Як відомо, Михайло Фрідман і Петро Авен на початку великої війни в Україні виїхали з Росії, та все ж опинилися під санкціями ЄС і Великої Британії. У серпні 2023 року їх було також занесено до санкційного списку США. Апеляція на висновок суду може бути подана протягом 2 місяців і 10 днів з моменту повідомлення про рішення.