Суддя, який напідпитку збив в Києві нацгвардійця, відпускав п’яних водіїв
- У ніч на 26 травня 2023 року на одному з київських блокпостів суддя Олексій Тандир на великій швидкості збив бійця Нацгвардії.
- Експертиза підтвердила, що у момент аварії винуватець був напідпитку.
- За скоєне йому загрожує до 10 років ув’язнення.
Олексій Тандир довгий час намагався приховати від суду факт свого алкогольного сп’яніння. Він відмовлявся проходити будь-які тести та медичні огляди: лише за клопотанням прокуратури вдалося провести аналіз. Та суддя відомий не лише цією справою: його звинувачують у закритті проваджень п’яних водіїв.
Заборона розповідає про інцидент та підозрілу діяльність посадовця.
Збиття нацгвардійця: деталі справи
Судово-психологічна експертиза підтвердила, що голова Макарівського районного суду Олексій Тандир на момент ДТП був напідпитку, повідомляють у Державному бюро розслідувань.
«Суддя, маючи спеціальні юридичні знання та професійні навички, намагався приховати свій стан: відмовився від проходження огляду на сп’яніння в лікарні. До кінця він не визнавав, що був напідпитку, хоча всі докази свідчили про інше. Тест на вміст алкоголю в крові таки провели: суд за клопотанням прокуратури дозволив відібрати біологічні рідини затриманого у примусовому порядку», — зазначають у ДБР.
У результаті аварії 23-річний Вадим Бондаренко від отриманих травм загинув на місці. Останні два роки він служив за контрактом і у ніч на 26 травня встановлював на трасі загороджувальні конуси та їжаки. Зіткнення не можливо було уникнути: швидкість авто судді була понад 100 км/година.
Читати більше новин в TelegramРозслідування щодо судді Тандира: що кажуть у ДБР
Державне бюро розслідувань 3 серпня 2023 року заявило про завершення досудового розслідування стосовно Олексія Тандира. Матеріали кримінального провадження відкриті для ознайомлення стороні захисту. наступний етап — суд.
Всього за час розслідування було проведено 18 експертиз, серед яких судово-медичні, хімічні та технічні.
«Висновками судових експертиз підтверджено вміст алкоголю у наданих зразках. Стан сп’яніння підтверджено також висновками інших експертиз. За результатами автотехнічної, трасологічної та технічної експертиз доведено порушення Правил дорожнього руху, недотримання заборон дорожніх знаків та значне перевищення швидкості на момент зіткнення», — заявили у ДБР.
Тандиру загрожує до 10 років ув’язнення за порушення правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що призвели до смерті — частина третя статті 286-1 Кримінального кодексу України.
Олексій Тандир: чим відомий
Макарівський голова райсуду Олексій Тандир працює за спеціальністю вже понад 13 років. Має звання кандидата юридичних наук і з 2018 року є дійсним членом Асоціації правників України. Того ж року увійшов до складу постійно діючої робочої групи Ради суддів України з питань розвитку суддівського самоврядування у Київській області. Часто брав участь у різноманітних судових та юридичних форумах і з’їздах. Колеги не бачили у його діяльності проблем, але активісти мають факти.
За інформацією фундації Dejure, постать Тандира досить неоднозначна: він часто закривав справи, пов’язані з п’яним водінням. З 2018 року по 2020 рік суддя розглядав 85 таких постанов. При цьому 80 обвинувачених було звільнено і вони не понесли жодної відповідальності. Один з таких випадків був із його колегою. У 2021 році Олексій Тандир допоміг судді Києво-Святошинського райсуду Дмитру Усатову уникнути відповідальності за ст. 124 КУпАП (спричинення ДТП) та за ст. 130 КУпАП (п’яне водіння). Справу просто закрили, а винуватця лише ненадовго відсторонили з посади. Проти самого Тандира не відкрили навіть провадження за порушення.
Раніше Заборона розповідала про справу проросійського блогера Анатолія Шарія: його вже вдруге підозрюють у держзраді. Він разом зі спільником організовував зйомку допитів українських військових.
Читати більше новин в Telegram