Tesla у світі перископів: українець робить воїнам крутючі перископи
- Денис Сілинник з перших днів вторгнення взявся допомагати ЗСУ.
- Він придумав власний спосіб виготовляти оптичні прилади вдома.
- Для максимальної ефективності до них застосували деякі принципи побудови снайперської гвинтівки та бінокля.
Від початку повномасштабного вторгнення Денис Сілинник зібрав команду волонтерів, які роблять вкрай важливі прилади для військових. Завдяки перископам воїнам не потрібно постійно висовуватися з окопів і бліндажів, щоб оцінити обстановку. А значить, не треба зайвий раз ризикувати життям.
Заборона розповідає про кременчуцького волонтера та його проєкт.
Тилова бригада: історія Дениса Сілинника з Кременчука
27-річний житель Кременчука за професією інженер-механік та викладає у професійному училищі слюсарську справу. Вдома він мав 3D-принтер, тому після початку повномасштабного вторгнення РФ вирішив застосувати професійні навички й спробувати надрукувати оптичні прилади для українських захисників, пише Укрінформ.
У одному з волонтерських пабліків у соцмережах він знайшов список пристроїв, які необхідні нашим воїнам — там були перископи, які він міг виготовляти самотужки. Денис спроєктував першу модель і почав виробництво. Один перископ на принтері друкується близько 5 годин, а його собівартість близько 200 гривень, що значно дешевше, ніж купувати.
«Принтери стоять у мене на кухні. Спочатку, у лютому-березні, робив вісім перископів на день. Разом з дружиною зібрали в гаражі перші 100 штук. Зібрали, тому що на принтері я друкую лише верх і низ перископа, а з’єднувати їх придумав пластиковою каналізаційною трубою. Це виходило дешевше, ніж її теж друкувати. Нещодавна один волонтер написав: “Я передав ваші перископи військовим, так вони сказали, що в світі перископів це — Tesla, а те, що нам присилали до того, – дурня якась”», — каже Денис.
Читати більше новин в TelegramДизайн хлопець придумав разом із братом — це аналог українського пікселя. Трафарети для фарбування теж друкують на принтері. Перші прилади хлопець робив власним коштом, допомагали рідні та друзі. Після посту в соцмережах про перший збір коштів справа вийшла на новий рівень.
«Одна журналістка з телебачення, у якої чоловік на війні, розмістила про перископи Дениса пост у Facebook. Люди почали репостити. Згодом приєднався волонтер Дмитро Кравченко — його публікація набрала у ФБ 30 000 репостів. І почали писати хлопці з усієї України, які теж мають 3D-принтери», — згадує волонтер. Так зібралася ціла команда, яку Сілинник називає «Тиловою бригадою». Разом вони виготовили і відправила на передову вже понад 5 000 таких приладів.
«Ці перископи роблять вже й у Кропивницькому, Львові, Києві. Це приблизно 30 хлопців і, думаю, залучено до 100 принтерів. Хтось друкує лише пластикові елементи та висилає мені, хтось повністю виготовляє прилад. Кількість замовлень теж зросла», — розповідає Денис.
Коли перші прилади потрапили на передову, військові почали додавати побажання. Однією з головних проблем стало те, що перископи відзеркалювали на сонці. Це могло зробити воїнів мішенню для ворожих снайперів. Волонтери придумали доволі просту, але ефективну технологію — клеїти на дзеркальця пластикову сіточку. Сілинник каже, що придумали таке рішення, вивчивши оптику снайперської гвинтівки.
Ще було побажання від військових був зум, як у біноклів.«Ми покумекали трохи й дійшли висновку, що один такий перископ з наближенням нам доведеться робити не менше, ніж два тижні. У той час, коли за ці два тижні можна виготовити 200 перископів, і буде більше користі. Тому стали робити на наш перископ таку перехідну втулку під монокуляр — це бінокль для одного ока. За потреби його можна прикріпити або зняти», — розказує волонтер.
Раніше Заборона розповідала про топ-5 оригінальних способів збирання грошей для ЗСУ. Серед таких способів — і корисні для життя навички, і приємні оку подарунки. Українці використовують свої таланти, щоб зібрати якомога більше коштів на допомогу нашим воїнам.
Читати більше новин в Telegram