Тихоокеанських китів та дельфінів визнали юридичними особами: навіщо ця дивна процедура
Правосубʼєктність морських ссавців визнали вожді тихоокеанських корінних народів з Островів Кука, Французької Полінезії, Нової Зеландії та Тонги. Очікується, що надання тваринам офіційного статусу сприятиме їхньому захисту як національного надбання, пише The Conversation.
Угода називається He Whakaputanga Moana, в перекладі – океанічна декларація маорі. За легендами, кити є предками цього корінного народу. Раніше лідери вже зініціювали надання статусу юридичної особи річці Вангануї в Новій Зеландії. З того часу немає різниці між заподіянням шкоди племені або водоймі, оскільки за законом це одне й те саме.
Якщо нова угода передбачатиме аналогічний підхід, країни Тихоокеанського регіону зможуть застосовувати кримінальні покарання щодо кривдників китів та дельфінів. Поки невідомо, яка ступінь правового захисту тварин та які покарання можуть бути за порушення.
Морські ссавці стикаються з різними загрозами через людську діяльність. Китобійний промисел значно скоротив популяцію — за минуле століття комерційне полювання на китів убило 2.9 млн представників. Міжнародна китобійна комісія запровадила мораторій на китобійний промисел з 1986 року, проте деінде він досі процвітає. Шумове забруднення, рибальство, видобуток корисних копалин на морському дні та зміна клімату також дуже шкодить тваринам і скорочує їхню чисельність на планеті.