- У Норвегії, Швеції та Фінляндії температура опустилася до вкрай низьких показників.
- Біля Осло найнижча температура в історії спостережень — -31°C.
- Шведська Лапландія відзначилась 43,6 градусами за Цельсієм нижче нуля.
Від рекордно низьких температур також постраждали Данія та Фінляндія, де туристи виливають над головою кипʼяток і він замерзає. Проте, із найбільшими проблемами стикнулась Норвегія, де через морози паралізувало залізничний рух, а в домогосподарствах замерзають труби.
Розповідаємо про екстремальні температури в Північній Європі.
Рекордні морози в Скандинавії: з чим зіткнулись країни
Вперше в історії показник термометра в муніципалітеті Осло опустився нижче -30°C. Морози охопили Скандинавський півострів ще на початку 2024 року, а свого піка досягли за тиждень після Нового року. Показники термометрів опустилися до -31.1°C на метеостанції в кількох кілометрах на північ від столиці Норвегії. Метеорологи пояснюють явище, арктичним повітрям, яке охопило регіон, пише Aftenposten.
Старий рекорд цієї станції становив -28.8°C. Такі показники термометри показували зафіксували у 2011 році. До речі, в самому Осло температура була нижчою — -23°C. Столичний вокзал відкрив двері для бездомних, щоб вони могли зігрітись вночі.
Настільки холодна погода викликала проблеми з курсуванням поїздів у Східній Норвегії. Транспорт затримується та скасовується, оскільки було пошкоджено близько 18 залізничних ліній.
Читати більше новин в TelegramУ домогосподарств на сході почали замерзати труби. Через це перевантажилась пожежна система, яка почала отримувати велику кількість запитів.
У Фінляндії також рекордні морози. Туристи подорожують в арктичні широти спеціально, щоб перевірити трюк з окропом, який миттєво замерзає на вулиці. Повторити це дозволяє температура в -30°C.
Екстремальні температури торкнулись усього Скандинавського півострова. Так, навіть у шведській Лапландії зафіксували найнижчу за 25 років спостережень температуру — -43.6°C, а в Данії поліція навіть заборонила необовʼязкові поїздки, через екстремальні вітри та сніг.
Раніше Заборона розповідала про прогноз зміни клімату до 2100 року. Передбачається, що більша частина земної поверхні стане посушливою, а майже вся Європа може перейти в інший кліматичний пояс.
Читати більше новин в Telegram