«Повернулися дупою»: У львівському храмі провели йогу. Місцеві добилися вибачень від організаторів
29 липня в Будинку органної та камерної музики у Львові провели заняття з йоги. Місцеві жителі залишилися незадоволені цим, адже будівля органного залу є колишнім римо-католицьким костелом, де також відбуваються богослужіння. Заняття з йоги проводили в день святкування 1030-річчя хрещення Русі, повідомляє «Твоє Місто».
Це був соціальний проект
Як розповів у коментарі виданню «Твоє Місто» заступник директора органного залу Тарас Демко, заняття з йоги було соціальним безкоштовним проектом, у якому міг узяти участь кожен охочий. За його словами, з організаторами заняття попередньо проговорили, що під час нього не буде ніяких провокативних поз, люди будуть просто медитувати під тиху музику, фонограму.
Вибачення
«У першу чергу просимо вибачення у всіх, у кого проведення події із елементами йоги в органному залі викликало обурення. Команда органного залу розуміє і визнає, що сакральна споруда має свою атмосферу та правила, які потрібно поважати. Прагнучи залучати кращі світові практики до розвитку органного залу, на жаль, стаються непорозуміння. Цю ситуацію команда органного залу візьме як досвід для недопущення подібних ситуацій в майбутньому. Дякуємо всім, хто звернув на це увагу», – повідомила видання «Твоє Місто» адміністрація органного залу.
Читати більше новин в TelegramЩо не так?
Про недоречність йоги в органному залі на своїй сторінці у Facebook написала колишня консультантка з комунікацій Львівської архидієцезії РКЦ Олена Кулигіна. За кілька годин її пост зібрав із півтори сотні коментарів та кілька десятків поширень.
https://www.facebook.com/kulygina/posts/10204994583221088
Що за храм?
Будівлю римо-католицького костелу святої Марії Магдалини, де зараз розташований органний зал, побудували між 1600 і 1612 роками ченці-домініканці на місці старого дерев’яного храму. Пам’ятка неодноразово зазнавала спустошень та пожеж. У 1754-1758 роках церкву розширив та перебудував архітектор Мартин Урбанік.
З 1783 року храм став парафіяльним. Сучасного вигляду він набув у 1870 році. У радянський період, з 1962 року, певний час тут розміщувався спортивний зал. У 1960-х роках будівлю пристосували під органний зал Львівської консерваторії імені Миколи Лисенка.
З 1998 року тут відбуваються римо-католицькі богослужіння. З 2000-х років довкола будівлі точаться суперечки, оскільки римо-католицька громада святої Марії Магдалини вимагає повної передачі храму в їхні руки.
*ШЗХ – смішні, божевільні та трохи абсурдні новини у розділі «Шо за хрінь» (ШЗХ)
Читати більше новин в Telegram