Читаєте зараз
У Польщі радикально боротимуться з пʼяними водіями: що придумали

У Польщі радикально боротимуться з пʼяними водіями: що придумали

Ilona Kivva
Автор:

14 березня в Польщі наберуть чинності нові правила, які дозволять конфіскувати автомобілі у нетверезих керманичів, пише Yavp.pl.

Конфіскацію застосовуватимуть до водіїв, які:

  • пересуваються на авто, маючи щонайменше 1,5 проміле алкоголю в крові;
  • стали винуватцями аварії, маючи щонайменше 1 проміле алкоголю;
  • неодноразово попались за кермом у нетверезому стані (0.5 проміле й менше вистачить для конфіскації авто у випадку рецидиву).

Вилучені автівки ставатимуть власністю держави, однак їх не зможуть використовувати як службові в установах. Такі автомобілі виставлятимуть на продаж на аукціонах. Займатиметься цим податкова служба.

Перед цим провадження у справі про конфіскацію автомобіля за керування в нетверезому стані має відкрити поліція, арештувавши транспортний засіб на 7 діб.

За цей час прокурор має накласти арешт на автомобіль та направити справу до суду, який винесе рішення про конфіскацію. Закон передбачає, що суд зможе утриматися від конфіскації лише у випадках особливих обставин, і лише якщо водій не був причетним до ДТП.

Після рішення суду конфісковане авто повинен оцінити судовий виконавець, далі буде оголошення аукціону. Його публікуватимуть у відкритих джерелах, стартова ціна транспортного засобу складатиме 75% оціненої його вартості.

Однак може статися так, що бажаючих покупців не знайдеться під час першого аукціону. У такому випадку оголосять наступний, а стартова ціна знизиться вже до 50% оціненої вартості авто.

Щоб взяти участь в аукціоні з продажу вилучених у нетверезих водіїв автомобілів, треба буде не пізніше ніж за два дні до його проведення внести заставу в розмірі 10% оціненої вартості. Така форма гарантії. Якщо учасник не виграє автомобіль на аукціоні, внесена сума застави повертається. Якщо виграє, то вона зараховується на покриття ціни.

У таких аукціонах може бути кілька недоліків. Наприклад, потенційному покупцю буде доступний лише поверховий огляд авто, він не зможе забрати його на СТО для ретельнішої діагностики. Єдиний вихід — перевірити історію техоглядів. У такому випадку різниця порівняно з ринковою ціною може втратити сенс, бо потім доведеться заплатити більше на серйозні ремонти.

Ще один недолік — автомобіль може не мати повного комплекту документів чи ключів та продаватись без страхового полісу. Якщо йтиметься про авто дорожчого сегменту, його покупка на аукціоні може бути виправданою. Однак у випадку з дешевими моделями рентабельність може бути нульовою.

Не виключено, що дешеві автомобілі місяцями чекатимуть на нових власників і рано чи пізно будуть продані за копійки або просто здані на брухт. При цьом продавати вилучені авто по запчастинах закон не дозволяє.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій