У Росії винесли вироки кримським татарам у справі «Хізб ут-Тахрір»
- Чотирьом арештантам окупанти дали 12 — 17 років.
- Серед засуджених татар — людина з інвалідністю, яка має серйозні проблеми з серцем.
- Захист оскаржить вирок у встановлені законом строки.
29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на Дону виніс вироки чотирьом кримським татарам за звинуваченням у створенні та участі в терористичній організації. Українці мають відбути покарання в колонії суворого режиму від 12 до 17 років в’язниці.
Заборона розповідає, за що окупанти засудили кримських татар та чому ці вироки є переслідуванням народу окупованого Криму.
Справа «Хізб ут-Тахрір»
Російський суд присудив Сейтумеру Сейтумерову 17 років колонії суворого режиму, Осману Сейтумерову — 14 років, Рустему Сейтмеметову — 13 років та Амету Сулейманову — 12 років. Їх визнали винними у причетності до терористичної організації (за статтею 205.5 Кримінального кодексу Росії).
Вироки оголошені у рамках справи про організацію «Хізб ут-Тахрір», міжнародної ісламської політичної партії, яка не пов’язана з терористичною діяльністю. В Росії вона заборонена з 2003 року.
За версією слідства країни-окупанта, Сейтумер Сейтумеров разом зі своїм тезком організували 2017 року в Бахчисараї структурний підрозділ терористичної організації. Слідчі стверджували, що «організатори вели приховану антиконституційну діяльність та залучили до осередку своїх рідних та знайомих, яких навчали на конспіративних зборах партійної ідеології та основ пропаганди з метою вербування місцевих жителів».
Читати більше новин в TelegramПідсудні заперечували звинувачення, заявляючи, що є громадянами України і що російські паспорти отримали вимушено, а екстремістську літературу їм підкинули. Їхній захист оскаржить вирок у встановлені законом строки.
Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.
Людмила Денисова заявила про кричущі порушення
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила вирок кримським татарам.
«Вражає нікчемність і надуманість «доказів», наведених російським обвинуваченням. Усі вони зводилися до показань двох таємних свідків ФСБ, які постійно плуталися у своїх свідченнях», — написала вона.
Денісова заявила, що кримська родина залишилися без годувальників, оскільки Осман Сейтумеров і Сейтумер Сейтумеров — рідні брати, а Рустем Сейтмеметов – їхній дядько по матері.
«Сулейманов — людина з інвалідністю, потребує регулярного медичного догляду, оскільки має серйозні проблеми із серцем. Для нього 12 років колонії суворого режиму рівнозначно смерті», — написала вона
Омбудсмен наголосила, що РФ порушує міжнародне право.
«Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними українцями, країна-окупант РФ порушує норми міжнародного права, Конвенцію про захист прав людини та Загальну декларацію прав людини»,— написала Людмила Денісова.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини закликала світову спільноту змусити Росію припинити затримання та суди над незаконно ув’язненими українцями.
Раніше Заборона писала про доповідь правозахисників щодо ситуації з правами людини в Криму з моменту окупації Росією.
Читати більше новин в Telegram