У США відкриють виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»
Український проєкт «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» відкриває експозицію однойменної виставки містами Сполучених Штатів Америки. 29 травня виставку презентують у Нью-Йорку в Українському Інституті Америки.
Загалом виставка «Щоденники війни» охоплює 14 зворушливих історій дітей з різних куточків України: Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Київщини. На виставці представлені дитячі щоденники, нотатки, малюнки та особисті речі.
Головна мета проєкту — привернути увагу суспільства до проблеми емоційного стану української молоді, яка стала свідком війни, та створити надійну платформу для дітей, завдяки якій їх унікальні історії про пережиті випробування будуть почутими.
Ініціаторкою проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» є візіонерка Христина Храновська. Презентація щоденників у США стане п’ятою точкою у маршрутній карті виставки.
«Щодня статистика постраждалих від війни в Україні збільшується. За цими холодними цифрами ховаються людські долі, мрії, біль та спогади. Світ, заклопотаний власними проблемами, не завжди може осягнути глибину нашого горя. Потоки інформації, що ллються з екранів, роблять трагедію далекою та абстрактною. Але ми, українці, не можемо мовчати. Саме тому вже незабаром ми презентуємо наш проєкт в США. Ця виставка — це реальні історії-спогади маленьких українців про перші місяці повномасштабного вторгнення. Я щиро вірю, що ці розповіді зможуть донести до сердець людей правду про події в Україні», — розповіла Христина Храновська.
Виставка триватиме до 7 червня за адресою: 2 East 79th Street,10075 New York City. Вхід вільний.
Після експозиції виставки у Нью-Йорку організатори планують відкрити її й у інших містах США.
Нагадаємо, експозиція виставки вже відбулася у мерії Амстердаму у серпні 2023 року, у столиці України — у жовтні 2023 року, під час зимової сесії ПАРЄ у Страсбурзі наприкінці січня та у Німеччині у лютому 2024 року. Проєкт «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» реалізується за підтримки Благодійного Фонду «Діти Героїв», Благодійного Фонду «Голоси дітей», Платформи «Тю» та МЗС України.