У Тайвані готуються до можливого нападу КНР на столицю через річку
- Гирло річки Даньшуйхе — ключ до захоплення столиці Тайваню.
- У разі нападу КНР тайванцям доведеться одразу її блокувати, а якщо не вийде — знищити міст Гуанду.
- Китай уже не одноразово прямо погрожував Тайваню війною у разі проголошення владою острова незалежності.
Збройні сили Тайваню вчитимуться протистояти натиску при можливому форсуванні річки Даньшуйхе китайськими військовими у разі повномасштабного вторгнення. Це надзвичайно важливий стратегічний природний об’єкт, оскільки він лише у 22 ки від Тайбею. Наразі немає ознак, що Китай готує ударні угруповання для нападу на острів, однак до можливих сценаріїв розвитку подій тайванська армія завжди готується.
Заборона розповідає про військові навчання на Тайвані.
Навчання Han Kuang 38 у Тайбеї: що відпрацьовують
У Тайвані з 25 по 29 липня 2022 року мають відбутися 38-мі щорічні військові навчання під назвою Han Kuang, пише Taiwan News. Цього року їхня програма буде зосереджена на відбитті атаки ворожого десанту на Тайбей через річку Даньшуйхе (вона ж Таймсуй).
«Цей напрямок вважається найбільш імовірною точкою, куди війська КНР можуть завдати свого першого удару, оскільки звідки до столиці всього 22 кілометрів шляху», — зазначають у виданні.
20 липня у рамках підготовки до навчань Збройні сили Тайваню розгорнули у річці три великі пантонні машини М3 Amphibious Rig, а також завезли бочок з нафтою та вибухівкою. Головна мета такого маневру: імітувати блокування річки, щоб запобігти наближенню китайських десантних кораблів.
Читати більше новин в TelegramУ разі реальної загрози вторгнення, якщо Пекін обере такий сценарій, ВМС Тайваню будуть змушені направити свої швидкісні катери для мінування району, що оточує естуарій річки і порт Тайбей, а армія використає пантони для блокади водного шляху.
А якщо цей план не спрацює, то Тайбей готує план Б: підірвати міст Гуанду через Даньшуйхе, що знаходиться на 8 км вище за течією і паралізувати пересування військ КНР. Як пише Taiwan News, це дозволить тайванським винищувачам, гелікоптерам та бронемашинам розпочати одночасні атаки на загарбників, намагаючись зупинити їх просування далі вглиб країни до центру Тайбею.
Китай може напасти на Тайвань: головні ознаки
Відносини між Пекіном і Тайбеєм серйозно загострилися на тлі вторгнення Російської Федерації в Україну. Китайські літаки та кораблі все частіше почали порушувати повітряний та морський простір Тайваню. У публічному дискурсі постало питання про можливу велику війну між обома Китаями, комуністичним і демократичним, апелюючи до практичних і теоретичних ознак.
Найперше йдеться про загострення риторики. Наприклад, 10 червня 2022 року міністр оборони КНР Вей Фенхе заявив, що Пекін не буде вагатися щодо застосування військової сили у разі оголошення Тайванем незалежності. «Якщо хтось наважиться відокремити Тайвань від Китаю — китайська армія без вагань вступить у бій за всяку ціну. Використання Тайваню для стримування Китаю ніколи не матиме успіху», — заявив китайський чиновник.
Занепокоєння викликають і дії китайської влади. Зокрема, йдеться про директиву Сі Цзіньпіня про військові операції, яка набула чинності 15 червня. Вона фактично дозволяє Пекіну використовувати армію за межами Китаю й обґрунтовує проведення міжнародних збройних операцій для «підтримки національного суверенітету та регіональної стабільності».
Раніше Заборона розповідала історію тайванського питання та можливість втручання у конфлікт американської армії у разі нападу Китаю на Тайвань.
Читати більше новин в Telegram