Читаєте зараз
У ЄС придумали, як позбавити Угорщину Росії

У ЄС придумали, як позбавити Угорщину Росії

Markiian Oliiarnyk
Європарламент
  • Європейський парламент пропонує скасувати право вето при ухваленні важливих рішень ЄС, зокрема щодо питань запровадження санкцій.
  • Це дозволить Євросоюзу більш ефективно діяти у зовнішній та економічній політиці й уникати небажаного спротиву від таких країн, як Угорщина.
  • Європарламент також хоче отримати повне право законодавчої ініціативи, зокрема щодо формування бюджету ЄС.

Процедура ухвалення рішень у Європейському Союзі передбачає одностайність усіх членів, що дозволяє окремим державам блокувати ініціативи, які їм не подобаються. Після початку повномасштабної війни Росії проти України такою країною у ЄС є Угорщина, яка постійно накладає вето на санкції проти Кремля і виторговує для себе чимало поступок. Аби позбутися такого гальма Європейський парламент запропонував змінити процедуру голосування на більш ефективну.

Заборона розповідає подробиці Резолюції Європарламенту щодо перегляду договорів ЄС.


Ухвалення санкцій: Європарламент запропонував змінити процедуру

9 червня 2022 року Європейський парламент ухвалив Резолюцію про перегляд договорів ЄС, яка, серед іншого, пропонує скасувати право вето. Рішення підтримали 355 депутатів, 154 проголосували проти та 48 утрималися.

Реформування системи голосування має дозволити апарату Європейського Союзу більш ефективно ухвалювати рішення у важливих сферах, зокрема щодо запровадження санкцій. Чинну процедуру, яка передбачає одностайність усіх членів ЄС, пропонують замінити голосуванням кваліфікованою більшістю. Такий крок дозволить позбавити важелів впливу такі країни, як Угорщина, які постійно блокують будь-які важливі ініціативи, які їм не подобаються.

Також Європарламент пропонує провести ще кілька реформ, зокрема:

Читати більше новин в Telegram
  • збільшити повноваження ЄС у сфері охорони здоров’я, енергетики, оборони, соціальної та економічної політики;
  • надати Європарламенту право ініціювати, змінювати чи скасовувати законодавчі ініціативи, а також повне право ухвалення рішень щодо формування бюджету ЄС;
  • посилити стійкість економіки ЄС, з особливою увагою до малих і середніх підприємств та до перевірок конкурентоспроможності, а також заохочення інвестицій у рамках зелених та цифрових трансформацій;
  • посилити процедуру захисту основоположних цінностей ЄС та роз’яснень щодо визначення та наслідків їхніх порушень.

Для реалізації цих реформ Європейська рада має простою більшістю голосів ухвалити спеціальну Конвенцію. Євродепутати закликають зробити це якнайшвидше, наприклад, на саміті ЄС 23-24 червня.

Раніше Заборона розповідала про довгоочікуване запровадження Євросоюзом шостого пакета санкцій проти Росії, який передбачає десвіфтизацію російських банків та часткове нафтове ембарго.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій