Україна виграє Оскар 2022? Якою буде церемонія під час війни
- 28 березня в Голлівуді пройде 94-та церемонія вручення найпрестижнішої кінопремії «Оскар».
- Найбільше номінацій отримали стрічки «У руках пса» Джейн Кемпіон і «Дюна» Дені Вільньова.
- Увага номінантів та ведучих церемонії цьогоріч прикута до війни в Україні, на кінопремію може включитися Зеленський.
94-та церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії «Оскар» пройде в Голлівуді у ніч на 28 березня. Номінанти та ведучі кінопремії цьогоріч висловили Україні безпрецедентну підтримку у війні проти країни-агресора. Організатори навіть хочуть запросити президента України Володимира Зеленського виступити з промовою під час церемонії.
Заборона розповідає про цьогорічну церемонію найпрестижнішої кінопремії «Оскар», та як на неї може вплинути російсько-українська війна.
Де дивитися трансляцію Оскара
У ніч з 27 на 28 березня у Голлівуді, що у Лос-Анджелесі, відбудеться церемонія нагородження 94-ї премії «Оскар». Початок заходу — о 3:00 за київським часом, а червона доріжка — о 1:30.
Церемонія «Оскар 2022» транслюватиметься у прямому ефірі американського каналу ABC, який має ексклюзивні права на показ, але доступний він лише в США. Показ нагородження на телеканалі «Україна» цьогоріч не буде, тому подивитися церемонію можна онлайн на таких платформах:
- Hulu з Live TV;
- Hulu+;
- YouTube TV;
- DIRECTV;
- STREAM;
- Fubo TV.
Для українців за кордоном:
Читати більше новин в Telegram- Польща — канали PREMIUM+, CHANNEL+ online, трансляція почнеться о 02:00 за Києвом;
- Іспанія — канал Movistar Estrenos (англійською MoviStar+);
- Велика Британія — канал Sky TV (підписка безкоштовна на перші 7 днів).
Зауважимо, що трансляції російською мовою цього року не буде взагалі через бойкот правовласників.
У 2022 році церемонія пройде у своєму традиційному місці — театрі «Долбі». Цьогоріч буде аж троє ведучих — Емі Шумер, Ванда Сайкс і Реджіна Голл.
Хто візьме премію кіноакадемії: прогнози
8 лютого Американська кіноакадемія оприлюднила список номінантів на премію «Оскар» 2022 року.
Абсолютним лідером за кількістю номінацій став фільм-вестерн «У руках пса» режисерки Джейн Кемпіон (12 номінацій, серед яких за найкращий фільм, режисуру, актора та ролі другого плану). Кінострічка розповідає історію двох братів, які живуть на Дикому Заході. Головні ролі виконали Бенедикт Камбербетч та Джессі Племенс. До речі, Кемпіон стала першою жінкою-режисером, яка отримала другу номінацію на «Оскар» (першу у 1994 році за фільм «Піаніно»).
На другому місці за кількістю номінацій — екранізація фантастичного роману Френка Герберта «Дюна» від режисера Дені Вільньова (10 номінацій). Головні ролі виконали Тімоті Шаламе, Ребекка Фергюсон, Оскар Айзек, Джош Бролін, Стеллан Скашгорд, Дейв Батіста, Зендея, Шарлотта Ремплінг, Джейсон Момоа та Хав’єр Бардем.
По сім номінацій у стрічок Кеннета Брани «Белфаст» і «Вестсайдська історія» Стівена Спілберга. Закриває п’ятірку лідерів — «Король Річард: Виховуючи чемпіонок» Рейнальдо Маркуса Гріна. Це історія батька майбутніх чемпіонок світу з тенісу, сестер Вільямс, у якого перевтілився актор Вілл Сміт.
Прогнози букмекерів в основних категоріях від ESPN (станом на 27 березня):
- Найкращий фільм:
- «У руках пса» — 59%;
- «Король Річард: Виховуючи чемпіонок» — 10%;
- «CODA: У ритмі серця» — 12%;
- «Дюна» — 5%;
- «Белфаст» — 3%;
- «Не дивіться вгору» — 2%;
- «Сядь за кермо моєї машини» — 1%;
- «Алея жаху» — 1%;
- «Лакрична піца» — 2%;
- «Вестсайдська історія» — 4%.
- Найкраща акторка:
- Джессіка Честейн — 69%;
- Олівія Колман — 5%;
- Пенелопа Крус — 4%;
- Ніколь Кідман — 11%;
- Крістен Стюарт — 11%.
- Найкращий актор:
- Хав’єр Бардем — 1%;
- Бенедикт Камбербетч — 11%;
- Ендрю Гарфілд — 11%;
- Вілл Сміт — 72%;
- Дензел Вашингтон — 4%.
- Найкращий актор другого плану:
- Кіаран Гайндс — 3%;
- Трой Костур — 24%;
- Джессі Племенс — 4%;
- Дж. К. Сіммонс — 25%;
- Коді Сміт-Макфі — 44%.
- Найкраща акторка другого плану:
- Джессі Баклі — 1%;
- Аріана ДеБоуз — 78%;
- Джуді Денч — 5%;
- Кірстен Данст — 11%;
- Онжаню Елліс — 4%.
- Найкращий режисер:
- Кеннет Брана, «Белфаст» — 6%;
- Рюсуке Хамаґучі, «Сядь за кермо моєї машини» — 2%;
- Пол Томас Андерсон, «Лакрична піца» — 5%;
- Джейн Кемпіон, «У руках пса» — 61%;
- Стівен Спілберг, «Вестсайдська історія» — 26%.
Прогнози від виконавчої директорки Української кіноакадемії Анни Мачух:
- Найкращий фільм — «Белфаст».
- Найкраща акторка — Ніколь Кідман, «Бути Рікардо» / Пенелопа Крус, «Паралельні матері».
- Найкращий актор — Вілл Сміт, «Король Річард».
- Найкращий режисер — Джейн Кемпіон, «У руках пса».
Увага Оскара прикута до України
До подій в Україні прикута увага не лише політичної, а і зіркової світової спільноти. Так, плеяда кінозірок, які є ключовими фігурами цьогорічного «Оскара», виступила на підтримку нашої держави.
9 березня, під час кінофестивалю в Санта-Барбарі, Бенедикт Камбербетч, номінант у категорії «Найкращий актор» («У руках пса»), підняв український прапор, який йому подарував фанат. Згодом, актор заявив, що готовий прийняти у себе біженців з України.
Зіркове іспанське подружжя Пенелопи Крус та Хав’єра Бардема теж не стоїть осторонь. Крус виступила зі сцени фестивалю в Санта-Барбарі. «Я розумію жінок, які бояться втратити дитину. Сьогодні моє серце і думки звернені до жінок України, дітей, чоловіків і всіх, хто страждає в цій жахливій ситуації», — сказала актриса.
А Хав’єр Бардем, своєю чергою, вийшов на мітинг на підтримку України, який відбувся 17 березня в Мадриді. «Я зараз тут, щоб продемонструвати своє засудження войовничих дій Російської Федерації проти України», — цитує актора Міністерство інформаційної політики України.
Актор і режисер Шон Пенн, який приїхав до України, щоб знімати фільм про нашу державу, але потім мусив рятуватися від війни, дав інтерв’ю CNN. У лютому Пенн зустрівся з президентом Володимиром Зеленським в Україні.
Повідомляється, що президент України вів переговори з організаторами «Оскара» про можливість відеозвернення під час трансляції церемонії. Пенн закликав Американську Кіноакадемію надати слово голові Української держави. А якщо цього не станеться, актор обіцяє публічно знищити одну з двох своїх статуеток.
Підтримала цю ідею і ведуча цьогорічної церемонії, актриса Емі Шумер в ефірі ток-шоу Дрю Беррімор. «Я запропонувала знайти спосіб залучити Зеленського за допомогою супутникового зв’язку або зняти його звернення заздалегідь, просто тому, що до церемонії прикута увага багатьох людей», — сказала актриса.
Раніше Заборона розповідала про історичну промову президента США Джо Байдена щодо російського вторгнення в Україну, у якій він висловив цілковиту підтримку Україні у цій непростій війні за демократію та свободу.
Читати більше новин в Telegram