Читаєте зараз
Українцям виплатять компенсацію за пошкоджене війною майно: куди подати заявку

Українцям виплатять компенсацію за пошкоджене війною майно: куди подати заявку

Iryna Troian
Автор:
Харків, руйнування
  • Уряд України пообіцяв відшкодувати людям матеріальні втрати, спричинені війною.
  • Заявки на компенсацію прийматимуть у застосунку «Дія».
  • Також громадяни, які залишились без документів, зможуть згенерувати тимчасове цифрове посвідчення.

Українці, чиє житло постраждало внаслідок воєнних дій, зможуть подати заявку на відшкодування в «Дії». Там реєструватимуть як пошкоджене, так і знищене війною майно. Також в застосунку з’явилася можливість оформити тимчасове цифрове посвідчення «єДокумент», якщо документи було втрачено. 

Заборона розповідає про додаткові послуги в застосунку «Дія» та про те, коли можна буде подати заявку на компенсацію за втрачене майно.


Залишились без дому: куди подавати заяву на відшкодування

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що після 14 березня у застосунку «Дія» почнуть реєструвати інформацію про пошкоджене та зруйноване війною майно українців. 

«Кожен, хто залишився без даху над головою. Кожен, чий дім чи квартира були знищені окупантом, зможе залишити заявку на відшкодування в “Дії”. Ми вже створили Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. І як тільки війна буде завершена, ми почнемо відновлювати усе, що зруйнував ворог», — розповів прем’єр-міністр.

Деталі оформлення самої заяви з’являться пізніше.

Читати більше новин в Telegram

Також у «Дії» громадяни, які втратили документи, зможуть оформити тимчасове цифрове посвідчення «єДокумент».

Попередньо відомо, що він міститиме паспортні дані, індивідуальний податковий номер (ІПН) і за можливості фото. Посвідчення з’явиться автоматично у всіх користувачів застосунку. Документ визнаватимуть органи державної влади, працівники Національної поліції і військові на блокпостах.

Раніше Заборона розповідала про додаткові винагороди для українських військовослужбовців та про те, які категорії отримають кошти.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій