Читаєте зараз
Україну озброюють T-72: розслідувачі знайшли ідеального постачальника запчастин до них

Україну озброюють T-72: розслідувачі знайшли ідеального постачальника запчастин до них

Ilona Kivva
Автор:
Західна зброя в Україні: очікування та реальність
  • Передати радянські броньовики обіцяли Польща, Північна Македонія і Чехія. Деякі зразки вже були помічені в Україні.
  • Це доволі стара техніка, тож вона потребує періодичного ремонту.
  • Потрібно багато комплектуючих та запчастин, які майже нізвідки взяти, адже західні країни мають мінімум радянських броньовиків.

У однієї з країн-союзниць, ймовірно, є запас з кількох десятків радянських танків, які вже непридатні до використання у якості зброї. Вони ідеально підходять як запчастини до аналогічних моделей, які Україні передають інші держави, адже за весь період перебування у бронепарку держави майже не використовувалися.

Заборона розповідає про T-72 та про те, які взагалі характеристики у цих броньовиків. 


Танкові запчастини для ЗСУ: хто може стати донором

Про передачу українським танковим підрозділам броньовиків моделі Т-72 від Польщі стало відомо ще у квітні-2022, а у липні з’явилася інформація про поставку їх модернізованої версії РТ-91 Twardy (разом близько 200 одиниць). Партію радянських бронемашин тоді ж пообіцяла Північна Македонія, а у січні 2023 року до ініціативи долучилася і Чехія. 

Деякі машини вже були помічені, але чи отримала Україна вже всі ці броньовики, невідомо. У будь-якому разі це машини радянського зразка, тож вони потребують відповідного забезпечення та періодичного ремонту. Потрібно багато комплектуючих та запчастин, які майже нізвідки взяти, пише Defence Express.

Це означає, що потрібно знайти постачальника і на деталі. Вищезгадані країни не можуть передати їх у великій кількості, адже або самі мають у них потребу, або вже використали велику частку на ремонт броньовиків для України. Тож це має бути третя сторона.

Читати більше новин в Telegram

Чи не найкращим варіантом, як зазначають у виданні, може бути Румунія. На складах країни зберігається до 30 танків Т-72. Вони були придбані ще у 1979 році, а вже у 2005 році їх зняли з озброєння. За увесь період експлуатації було використано тільки близько п’яти машин і лише для навчання. Решта ж просто простоювали на відкритих майданчиках. На це було кілька причин:

  • румунська армія не мала кондиційних 125 мм боєприпасів для стрільби із таких танків;
  • поганий технічний стан броньовиків.
Танк Т-72 на зберіганні у ​​Румунії. Фото: Romania Military 

«Останні достовірні фото румунських Т-72 датуються аж 2014 роком, про їх поточну долю даних зараз немає. За деякими непідтвердженими даними, вони могли бути все ж передані ЗСУ. Хоча поки в строю Сил оборони України із техніки, яку могла передати Румунія, були помічені бронетранспортери TAB-71M максимум. Тож якщо румунські Т-72 досі стоять на зберіганні та ржавіють, це кладовище можна було б використати для зміцнення ЗСУ — як джерело запчастин до ОБТ радянського зразка», — резюмували у Defence Express.

Танки Т-72: короткі характеристики

Т-72, або «Урал» — радянська бронемашина, яка надійшла на озброєння СРСР в 1973 році. Всього до 1990 року в Союзі було виготовлено 17 831 одиницю цієї серії.

Танк захищений композитною бронею, яка має забезпечувати захист проти боєприпасів калібру 105 мм на дальності понад 500 метрів. Однак проти сучасних снарядів вона набагато менш ефективна. Бічна броня забезпечує захист від БМП і вертольотних гармат. Також є автоматична система пожежогасіння.

Броньовик оснащено 125-мм гладкоствольною гарматою. Максимальна скорострільність складає до восьми пострілів за хвилину. Вона могла пробити лобову броню навіть ранніх Leopard 2.

Для українських бійців використання цих танків не є проблемою, оскільки вони й так перебувають на озброєнні ЗСУ.

Раніше Заборона розповідала про розслідування CIT щодо зняття у РФ зі зберігання архаїчних танків Т-54 та Т-55. Вони досить потужні, але мають  примітивні приціли і у 90% випадків повністю згорають при пробитті.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій