Україну звинувачують у порушенні Угоди про асоціацію з ЄС: до чого тут нафта
Угорщина та Словаччина вимагають від Єврокомісії вжити заходів через заборону України транспортувати нафту російського «Лукойлу» своєю територією. Це начебто порушує Угоду про асоціацію з ЄС, пише Magyar Nemzet.
Так, рішення Києва нібито фундаментально загрожує безпеці енергопостачання Угорщини та Словаччини, каже міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він назвав це неприйнятним кроком.
У зв’язку з цим постраждала країна-член може розпочати процедуру консультацій з Єврокомісією, додав посадовець. Якщо з Україною не вдасться досягти згоди, Сіярто розглядає можливість створення арбітражного суду, що розгляне справу протягом 40 днів.
У разі, якщо все ще не вдасться розв’язати суперечку, ЄС буцімто може відмовитися від виконання деяких зобов’язань, наприклад, надання безмитного режиму. Справа досі перебуває на стадії консультацій. Словацький міністр закордонних справ Юрай Бланар погодився з позицією Сіярто щодо призупинення транзиту нафти «Лукойла» Києвом. Тож два уряди спільно звернулися до Єврокомісії.
«Ми відкидаємо перетворення Словаччини на політичний інструмент проти Угорщини чи будь-якої іншої держави. Ми будемо рішуче захищатися і використовувати всі можливості європейського права. І при цьому ми будемо захищати наші суверенні національно-державні інтереси», — каже Бланар.