В 2023 році виборів в Верховну Раду не буде
- Через рішення шостого президента України Володимира Зеленського про розпуск VIII скликання у липні 2019 року відбулися позачергові парламентські вибори.
- Наступні чергові мали б відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень поточного складу ВРУ.
- Воєнний стан та окупація частини територій не дозволяють цього зробити.
Повноваження ІХ скликання парламенту будуть продовжені до дня першого засідання першої сесії Верховної Ради, обраної після скасування воєнного стану.
Заборона розповідає про скасування чергових виборів в український парламент.
Вибори в Раду у 2023 році
Парламентські вибори в Україні мали б відбутися 29 жовтня 2023 року. Однак українське законодавство не передбачає проводити парламентські чи президентські вибори під час воєнного стану.
«Серед чиновників обговорюються різні сценарії проведення — зокрема і в умовах воєнного стану або на окремих територіях після його скасування. З огляду на те, що Закон України «Про правовий режим воєнного стану» забороняє проведення будь-яких виборів у цей період, парламент гіпотетично може проголосувати та внести правки для зміни норми закону», — зазначає редакторка Заборони Ірина Олійник.
Водночас у пресслужбі партії «Слуга народу» кажуть, що доки дія воєнного стану не скасовуватиметься, вибори не відбудуться, адже «всі ресурси потрібно направляти на перемогу України». Особливий стан на квітень 2023 року схвалювався вже шість разів: в травні на 90 днів його подовжать всьоме (до 17 серпня), ймовірно, Рада проголосує за пролонгацію і до листопада. Отже час, коли мали б відбутися вибори народних депутатів, лишається в рамках воєнного стану.
Читати більше новин в TelegramГолова підкомітету ВРУ з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко (Слуга народу) відмітила в розмові з Забороною, що «таким чином, ймовірно, дата виборів буде переноситись на період після закінчення війни».
Раніше Заборона розповідала про законопроєкт про цивільні партнерства, який може змінити сімейне право. Він стосується як пар різних статей, так і однієї.
Читати більше новин в Telegram