Читаєте зараз
В Італії вперше людині дали добро на самогубство. Хоча конституційно дозвіл діє вже два роки

В Італії вперше людині дали добро на самогубство. Хоча конституційно дозвіл діє вже два роки

Markiian Oliiarnyk
Эвтаназия
  • В Італії місцева влада видала перший дозвіл на самогубство.
  • Його отримав італієць, у якого вже 10 років паралізовані всі кінцівки.
  • Асистований суїцид Конституційний суд визнав легальним ще у 2019 році.

В Італії видали перший дозвіл на добровільне закінчення власного життя зі сторонньою допомогою. Щоправда Конституційний суд країни в 2019 році визнав легальним асистований суїцид і визначив умови, за яких це можливо.

Заборона розповідає про умови, що в Італії визнали легальними для самогубства, та про пацієнта, який першим в країні отримав такий дозвіл.


В Італії вперше дозволили суїцид

В Італії вперше офіційно дозволили зчинити самогубство людині за сторонньою допомогою. Відповідне рішення ухвалив комітет з етики у регіоні Марке, передає Reuters.

Ухвалення права людини на асистоване самогубство в країні тривалий час блокувалося католицькою церквою. Та у 2019 році Конституційний суд Італії постановив, що асистований суїцид можливий, але як крайній захід за певних обставин. Такими обставинами є невиліковний тяжкий стан пацієнта чи пацієнтки, який спричиняє фізичні та психологічні нестерпні страждання.

Для отримання дозволу на асистоване самогубство в Італії людина має подати до місцевих органів відповідний запит, і вже місцеві комітети з етики можуть таке прохання ухвалити або відхилити.

Читати більше новин в Telegram

Причини самогубства пацієнта в Італії

Першою людиною, яка отримала дозвіл на самогубство в Італії, став пацієнт Маріо (ім’я змінене). Пацієнт вже 10 років страждає від квадроплегії — паралічу усіх чотирьох кінцівок внаслідок травми. Він звертався до місцевих органів охорони здоров’я з проханням надати смертельний препарат, який зупинить його страждання.

Спочатку регіональне управління охорони здоров’я не ухвалило петицію. Це рішення управління оскаржили у суді, після чого запит перейшов на розгляд місцевого комітету з етики, де і був ухвалений. Комітет визнав, що Маріо страждає від незворотної патології, але при цьому здатний приймати вільні та зважені рішення  і не має наміру використовувати інші засоби лікування болю та глибокої седації.

На дозвіл добровільно померти чоловік чекав 14 місяців. «Мені значно полегшало — я звільнився від цієї напруги, яку накопичував у собі роками», — відповів Маріо, дізнавшись про рішення комітету з етики.

Раніше Заборона зробила велике й сміливе в сентенціях інтерв’ю з Дайнюсом Жалымасом, головою Конституційного суду Литви (2014-2021) про судову реформу в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій