В перші дні військові залишили 70% Луганщини. Гадай розповів, як це врятувало Україну
- Повномасштабне вторгнення на Луганську область йшло з двох сторін: окупованої частини та з території РФ.
- Навала була настільки потужної, що якщо б великі українські сили зосередилися саме там, втрати могли б бути жахливими на всіх фронтах.
- Не коли, а якщо росіянам вдасться захопити Луганщину, війна на цьому не закінчиться.
Лінія оборони Луганської області могла проходити вздовж усього кордону, однак було прийнято стратегічне рішення не робити цього. Тож українські війська побудували лінію в десятках кілометрах від Росії, поблизу з теперішнім обласним центром Сєвєродонецьком.
Заборона з’їздила на один з найгарячіших напрямків оборони України і поговорила з головою Луганської військової облдержадміністрації Сергієм Гайдаєм. Повне інтерв’ю дивіться на нашому YouTube-каналі.
Сєвєродонецьк: чому лінія оборони пройшла не по кордону у Міловому
Вторгнення на Луганщині, яка вже вісім років була форпостом від орків, 24 лютого 2022 року і пізніше відбувалося одразу з кількох боків: з Росії та з захопленою росіянами та колаборантами території області.
«В перші дні українські військові залишили 70% території. Справа в тому, що у нас вторгнення було не тільки з боку окупованої території, так званої ЛНР, а і з російської території. Вони з важкою технікою пішли з Мілового. Якщо б ми зробили лінію оборони від умовно Попасної [залізничний вузол, знаходиться між Сєвєродонецьком та Кадієвкою] до Мілового, через всю область, щоб тримати всю лінію, її б давно уже прорвали і, можливо, взяли би наші оперативні війська в оточення», — розповів Гайдай.
Луганщину захищають Збройні сили України, Національна гвардія, прикордонники, поліція і СБУ. І, як каже голова ОВА, є очевидний факт: четвертий місяць іде війна, а Луганщину російські війська разом з терористами-поплічниками не пройшли. Тому, на його думку, рішення побудувати лінію оборони від Кремінної до Рубіжного, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Золоте, Гірське і Попасна – було вірним.
Читати більше новин в Telegram«Хоча для мене це боляче. В Донецькій області так не залишили територію. От як Маріуполь стримував величезну купу російських військ, так зараз стримує Сєвєродонецьк. Але доля міста дуже трагічна. Його просто знищують. У них така тактика: люди не потрібні, інфраструктура не потрібна, будинки не потрібні, треба просто зруйнувати все», — поділився з Забороною очільник східного форпосту.
Вся критична інфраструктура зруйнована в Луганській області на 100%. До кінця лютого-2022 в Сєвєродонецьку жили близько 120 000 людей, зараз лишаються приблизно 15%, тобто до 18 000. Це все одно багато, і з кожною годиною стає все важче евакуювати цивільних.
«Якщо росіяни захоплять Луганську область, це не буде кінець війни. Війна буде тривати все одно. Будемо і далі зупиняти їх. Сподіваюсь, далі зможемо гнати їх. Як би боляче не було, на цьому життя не закінчується», — сказав Сергій Гайдай.
Раніше Заборона опублікувала серію щоденників сєвєродончанина Арифа Багирова, який тільки наприкінці травня на велосипеді виїхав з-під обстрілів на більш-менш безпечну територію Дніпропетровської області.
Читати більше новин в Telegram