Читаєте зараз
В Україні чоловікам вже не треба носити паперовий документ про облік: що за оновлення Резерв+

В Україні чоловікам вже не треба носити паперовий документ про облік: що за оновлення Резерв+

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство оборони України випустило оновлення мобільного застосунку «Резерв+».
  • Стала доступною функція виправлення даних. Це можливо у двох випадках.
  • Оновити додаток можна через App Store та Google Play.

У додатку для військовозобов’язаних тепер доступний електронний військово-обліковий документ, який є аналогом паперового,  а також — можливість дистанційно виправити дані в електронному реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг». Заборона розповідає про те, як скористатися електронним військово-обліковим документом та про те, хто має можливість виправити дані в реєстрі військовозобов’язаних.

Електронний військово-обліковий документ: як ним скористатися

Електронний військово-обліковий документ у застосунку «Резерв+» є аналогом відповідного паперового і має таку саму юридичну силу. Як пояснили в Міністерстві оборони, електронний військово-обліковий документ містить QR-код. Після його сканування представники уповноважених органів (наприклад, поліції чи ТЦК) отримають всю потрібну їм інформацію.

Щоб скористатися електронним військово-обліковим документом у «Резерв+» потрібно:

  • завантажити застосунок у App Store чи Google Play, а якщо він у вас вже завантажений — оновіть його;
  • оновити дані в реєстрі військовозобов’язаних, але якщо дані у вас вже оновлені — робити це вдруге не потрібно;
  • авторизуватися в застосунку щоразу, коли вас просять надати військово-обліковий документ (для зручності застосунок підтримує авторизацію за допомогою відбитка пальця чи даних обличчя, тому це робити нескладно).

«Резерв+»: кому доступне виправлення даних 

Окрім електронного військово-облікового документа, оновлення «Резерв+» дозволяє можливість дистанційно виправляти дані в реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг» у двох випадках:

  • я військовослужбовець, але досі на обліку — для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не показувався в реєстрі «Оберіг»;
  • дані не знайдено — для усіх військовозобов’язаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку «Резерв+».

Оновлення застосунку розгортатимуться поступово. Це означає, що хтось отримає оновлення швидше, а хтось трохи пізніше. В будь-якому разі ви можете перевіряти оновлення застосунків вручну і таким чином знати про доступні для вас оновлення.

Читати більше новин в Telegram

Е-застосунок для військовозобов’язаних в Україні: навіщо потрібен

Мобільний застосунок «Резерв+» створили для того, щоб військовозобов’язані могли оновити свої дані онлайн — без візиту до ТЦК чи ЦНАПу. Річ у тім, що на оновлення даних в Україні передбачили лише два місяці, тому всі українські чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані до 18 липня. Якщо дані не оновити — можна отримати штраф у розмірі від 17 до 25,5 тис. грн. Міністерство оборони запустило «Резерв+» 18 травня цього року і станом на 18 червня через цей застосунок свої дані оновили понад 2 млн українців.

Зазначимо, що військовозобов’язані також можуть оновити дані у ТЦК або центрах надання адміністративних послуг.

Раніше Заборона розповідала про те, що робити, якщо представники ТЦК  порушують права людей, а також про те, які зміни щодо проведення ВЛК почали діяти в Україні з червня.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій