Читаєте зараз
В Україні дозволили третю дозу вакцини від COVID-19. Хто її отримає

В Україні дозволили третю дозу вакцини від COVID-19. Хто її отримає

Markiian Oliiarnyk
Черга для щеплення
  • Голова МОЗ Віктор Ляшко 13 грудня підписав наказ про третю додаткову дозу вакцини.
  • Передусім вона буде доступна людям з ослабленим імунітетом.
  • Йдеться не про бустерну, а саме додаткову дозу.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко 13 грудня 2021 року підписав наказ, який дозволяє вводити додаткову дозу вакцини від COVID-19. Вона буде доступна певним категоріям людей з ослабленим імунітетом.

Заборона розповідає детальніше про те, кому буде доступна третя доза вакцини та чим вона відрізняється від бустерної дози.


Третя доза вакцини від COVID-19 в Україні

Важливо зазначити, що в наказі МОЗ № 2770 йдеться не про бустерну, а саме про додаткову дозу вакцини для імуннокомпроментованих людей. За словами голови МОЗ Віктора Ляшка, додаткову дозу вводитимуть для досягнення кращого захисту українців, які мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими людьми.

Відповідно до наказу МОЗ від 13 грудня 2021 року отримати додаткову дозу вакцини проти коронавірусу рекомендується:

  • людям з ВІЛ-інфекцією;
  • онкологією;
  • після трансплантації органів;
  • особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
  • особам із низкою інших імунодефіцитних станів.

Ввести третю дозу особи з такими станами можуть незалежно від того, якою вакциною щепилися раніше. 

Читати більше новин в Telegram

«Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку  з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби»,  — зазначив голова МОЗ Віктор Ляшко.

Бустерна та додаткова доза: в чому різниця

Бустерна доза вакцини та додаткова доза є різними за своїм призначенням. Втім, одна людина може входити й в групи отримувачів й першого виду, й другого.

Бустерна доза вакцини проти COVID-19 (ревакцинація) потрібна тим людям, у кого з часом послаблюється реакція імунітету на вірус. Вона вводиться не менше ніж через шість місяців після первинного курсу з двох вакцин проти коронавірусу. Бустерна доза забезпечує сильніший і триваліший захист від COVID-19, запобігаючи зараженню та поширенню хвороби. 

Додаткова (третя) доза призначається тим, чий організм недостатньо ефективно відреагував на перші дві. Зазвичай вона необхідна людям, у яких через слабкий імунітет ефективність дії вакцини нижча, ніж в більшості населення. Для осіб з імунодефіцитом рекомендується зробити три первинні дози вакцини від коронавірусу і бустерні дози наразі не потрібні. Людям, які не належать до цієї категорії, Міністерство охорони здоров’я рекомендує робити бустерне щеплення через шість місяців після двох перших доз. 

Наприкінці листопада-2021 Віктор Ляшко заявляв, що бустер в Україні дозволять у січні-лютому 2022 року. Важливо, що ревакцинація стане доступною, коли дві дози отримають мінімум 50% дорослого населення.

За даними МОЗ, станом на 13 грудня 2021 року в Україні отримали повний курс щеплення від коронавірусу 40%, або ж близько 12.5 млн дорослих громадян. 

Раніше Заборона розповідала про те, що в Європейському Союзі з 13 грудня 2021 року дозволили щеплення дітей віком від 5 років вакциною Pfizer.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій