Читаєте зараз
В Україні гостро не вистачає засобів екстреної контрацепції для жертв зґвалтувань — The Guardian

В Україні гостро не вистачає засобів екстреної контрацепції для жертв зґвалтувань — The Guardian

Markiian Oliiarnyk
  • В умовах війни більшість ланцюгів поставок медикаментів, зокрема засобів екстреної контрацепції, у східні регіони України перервалися.
  • Міжнародні організації поставляють протизаплідні засоби та препарати для переривання вагітності, але цього замало.
  • Процеси ускладнюються законами сусідніх країн, які не дозволяють оптом закуповувати необхідні препарати.

В Україні в цілому та особливо в регіонах, що перебувають під окупацією, критично не вистачає засобів екстреної контрацепції та препаратів для переривання вагітності. Міжнародні організації намагаються допомогти жертвам сексуального насилля, але процеси ускладнюються жорстким контролем лікарських препаратів в деяких країнах, зокрема Польщі та Румунії.

Заборона розповідає про проблеми з поставками засобів екстреної контрацепції для потреб жертв сексуального насильства в Україні. 


Як в Україну постачають засоби контрацепції

Через війну в Україні суттєво зріс рівень сексуального насильства, а логістичні ланцюги поставок засобів екстреної контрацепції зазнали порушень, а у східних областях і взагалі були зруйновані, пише The Guardian.

«Багато фармацевтичних препаратів раніше вироблялися в Україні, але велика частина цього виробництва зупинилася або застрягла у великих містах, оскільки транспортування стало небезпечним. Нинішні можливості постачальників медичних послуг і товарів є незахищеними, оскільки ми бачимо багато руйнувань медичних закладів», — заявила представниця Міжнародної федерації планованого батьківства (IPPF) Джулі Тафт.

Жінкам, які стали жертвами зґвалтувань, вкрай необхідно вчасно і повною мірою отримати належну медичну допомогу та психологічну підтримку. Особливо це важливо, коли існує загроза небажаної вагітності в умовах війни. Тому, як пише The Guardian, міжнародні благодійні організації та гуманітарні волонтерські проєкти всіляко намагаються допомогти українській владі налагодити канали поставок необхідних ліків для жертв сексуального насильства.

Читати більше новин в Telegram

Так, наприклад, IPPF відправила в Україну 25 000 упаковок протизаплідних таблеток, а також партію препаратів для переривання вагітності, який можна використовувати впродовж 24 тижнів після зачаття. Також активну участь у забезпеченні українських медустанов необхідними засобами екстреної контрацепції бере й ООН. За два місяці війни організація відправила в Україну 40 тонн товарів для репродуктивного здоров’я, 33 набори для клінічного лікування зґвалтувань та постконтактної профілактики. 

«Є попит на екстрену контрацепцію, але дуже рідко з лікарень із західних областей України. Здебільшого це лікарні на сході, у Харкові, Маріуполі. Як тільки ми зв’язалися з лікарнями в цих регіонах, у нас почалися постійні замовлення на ці ліки», — заявив представник гуманітарної організації Paracrew Джоел Мітчелл.

Утім навіть з допомогою іноземних волонтерів відновлення логістичних ланцюгів відбувається дуже повільно. За словами Джулі Тафт, суворий контроль за ліками в прикордонних з Україною європейських країнах, як-от Польща, Румунія чи Угорщина, суттєво ускладнює закупівлю необхідних препаратів, що робить їх дорожчими, а логістику складнішою та довготривалою. «У цих країнах [сусідах України] не можна купити ліки для невідкладної допомоги оптом. Тому нам довелося закуповувати їх у постачальників у Данії та Нідерландах», — заявила волонтерка.

Раніше Заборона розповідала про використання окупантами сексуального насильства як психологічної зброї, аби скорити населення окупованих територій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій