В Україні почав роботу платіжний сервіс PayPal: покрокова інструкція та FAQ
- В Україні офіційно запустили платіжну систему PayPal.
- За її допомогою можна переказувати кошти, оплачувати рахунки та робити покупки (особливо на іноземних ресурсах).
- З гаманця PayPal поки не можна здійснювати перекази коштів на картку Mastercard від чотирьох українських банків (в тому числі Моно).
Міжнародна платіжна система PayPal з 17 березня 2022 року почала працювати в Україні. За її допомогою можна переказувати кошти, в тому числі донати, оплачувати рахунки і здійснювати покупки. Ключова перевага — оплата через PayPal доступна майже для всіх найпопулярніших міжнародних онлайн-магазинів. Щоб підтримати нашу державу у героїчній війні проти російських загарбників, керівництво PayPal скасувало додаткові комісії для клієнтів з України.
Заборона розповідає про те, як працює платіжна система PayPal, а також про те, як нею користуватися.
PayPal в Україні: як працює система
Сервіс PayPal дозволяє клієнтам оплачувати рахунки та покупки, відправляти та приймати грошові перекази. При цьому дані банківської картки та інша особиста інформація не розкриваються.
«Відтепер нові та наявні власники українських акаунтів PayPal зможуть надсилати та отримувати однорангові (P2P) платежі від друзів і родини та переказувати кошти зі свого українського гаманця PayPal на відповідну дебетову або кредитну картку Mastercard або Visa», — йдеться у пресрелізі компанії.
Окрім того, українські клієнти, які поїхали за кордон у пошуках притулку, зможуть отримати доступ до усіх послуг сервісу, просто створивши український гаманець PayPal. А як бонус, компанія тимчасово скасовує комісію для клієнтів, які надсилають чи отримують кошти на українські рахунки.
Читати більше новин в TelegramПлатіжна система PayPal стала чи не найпопулярнішою альтернативою традиційним банківським карткам у сфері онлайн-покупок. Однією з найбільш ключових переваг є те, що оплата через сервіс доступна на переважній більшості найпопулярніших світових інтернет-магазинів, онлайн-аукціонів та інших комерційних майданчиків.
FAQ про PayPal
Заборона підготувала відповіді на найбільш актуальні питання щодо роботи з системою.
Що таке PayPal?
PayPal – найбільша електронна платіжна система, яку використовує для розрахунків 164 мільйони клієнтів у всьому світі. Окрім оформлення грошових переказів, платіжна система є популярним інструментом для оплати покупок в іноземних інтернет-магазинах.
Можна відкрити як особистий, так і корпоративний рахунок (зручно переказувати зарплатню).
Як зареєструватися на сервісі?
- Заходьте на офіційний сайт платіжної системи.
- Натисніть «Зареєструватися» у верхньому правому куті.
- Додайте номер мобільного та введіть отриманий код з SMS.
- У рядку із запитанням «Де ви живете?» виберіть Україну.
- Введіть ключову інформацію про себе: адресу електронної пошти, ім’я, прізвище, дату народження, громадянство, а також вкажіть номер та тип ідентифікаційного номера (можна використати дані паспорта).
- Після успішної реєстрації відкриється сторінка особистого кабінету.
- У кабінеті оберіть «Прив’язати картку» і введіть дані вашої банківської картки: номер, термін дії та CVV.
- Після цього ви можете використовувати функції PayPal.
- В особистому кабінеті основні можливості системи розділені на категорії одразу на головному екрані.
Чи можна зареєструвати обліковий запис, якщо ви зараз не перебуваєте в Україні?
Так, для цього при реєстрації потрібно вибрати Україну у графі: «Де ви живете?».
Також необхідний доступ до вашого українського номера телефону, бо на нього має прийти код для підтвердження.
Чи можна відправляти/отримувати грошові перекази через PayPal?
Ви можете отримувати гроші від друзів і рідних на онлайн-гаманець PayPal і переказувати ці кошти на банківський рахунок, прив’язавши відповідну дебетову або кредитну картку Mastercard або Visa, якщо ваш банк підтримує переказ. Також можна переказати кошти на чиюсь картку Mastercard, Visa зі свого електронного гаманця PayPal.
Чи довго буде здійснюватися грошовий переказ з е-гаманця на картку?
Переказ грошей на картку здійснюється, як правило, протягом декількох хвилин.
Для клієнтів яких банків PayPal недоступний?
З гаманця PayPal поки не можна здійснювати перекази коштів на картку Mastercard від Universal Bank, Монобанку, Альфа-банку та Укргазбанк.
Карток Visa, випущених цими банками, це не стосується.
Чи можна приєднати до PayPal декілька банківських карток?
Ви можете приєднати до платіжної системи одну або декілька банківських карток в залежності від ваших потреб.
Чи безпечно користуватися PayPal?
Так, PayPal забезпечує захист на кількох рівнях. Для безпеки даних на сервісі є можливість проведення двофакторної автентифікації, а для безпеки платежів діють дві спеціальні програми для боротьби з шахрайством:
- програма захисту покупців;
- програма захисту продавців.
В рамках цих програм фахівці PayPal цілодобово моніторять усі операції (які й так усі закодовані удосконаленою технологією шифрування), що проходять через систему. Шифрування застосовується також до усіх персональних даних. Усе це робиться для того, аби не допустити шахрайства, розсилок фішингових листів, крадіжок рахунків та особистої інформації.
Якщо ви здійснили покупку через PayPal, а товар вам не прийшов, або прийшов, але суттєво відрізняється від того, що ви замовляли, — сервіс PayPal допоможе повернути його вартість (утім це поширюється не на всі категорії товарів).
У разі, якщо ви самостійно виявили факт шахрайства з проведенням платежів, достатньо просто повідомити службу підтримки PayPal. Гроші мають повертатися одразу після звернення, а з шахраями сервіс має розбиратися самотужки, без вашої участі.
Як надіслати гроші через PayPal?
Ви можете переказати кошти безпосередньо на банківську картку або на електронний гаманець, якщо він є у того, хто має отримати гроші.
- Увійдіть до особистого кабінету у сервісі.
- На верхній панелі задач оберіть «Надіслати».
- Вкажіть ім’я електронну адресу або номер телефону одержувача.
- Введіть суму, яку хочете переказати.
- Оберіть спосіб оплати.
- Натисніть «Надіслати зараз».
Чи можна скасувати платіж у системі?
Якщо платіж вже здійснений, то скасувати його не можна. Необхідно домовлятися про повернення коштів безпосередньо з отримувачем або продавцем (якщо ви отримали неякісний товар, то сервіс поверне його вартість).
При цьому незавершені платежі скасувати можна.
Раніше Заборона розповідала про те, як відрізнити фейкові запити про допомогу від реальних та не перевести гроші шахраям.
Читати більше новин в Telegram