В Україні робитимуть бронежилети для жінок: як з цим у світі
- Чоловічі жилети незручні для жінок, а також можуть бути небезпечними на полі бою.
- 27 грудня 2023 року Міністерство оборони України сертифікувало перший жіночий бронежилет.
- Заявлено, що він має конструктивні особливості, які надають той захист, якого раніше бракувало.
У світі вже певний час розв’язують проблему із жіночими бронежилетами у війську. У 2021 році унісекс-зразки почали використовувати в армії США. Броня MSV має спільну базу, яка доукомплектовується модулями, розрахованими на жінок.
Заборона розповідає про особливості жіночих бронежилетів.
Бронежилет від «Української броні»: що відомо
Збройні сили України вперше отримають жіночі бронежилети. Річ у тім, що будова тіла, залежно від статі, суттєво відрізняється. Це створює незручності на фронті, де усім досі доводиться використовувати чоловічі системи захисту. Міністерство оборони 27 грудня 2023 року сертифікувало перший спеціальний бронежилет від «Української броні» для жінок, повідомляє пресслужба відомства.
Заявлено, що конструктивна особливість броні в тому, що вона має звужені плечі, розширений низ та вигнуту бронеплиту. Анатомічна відповідність підвищить ефективність жилета. За іншими параметрами новинка не відрізнятиметься від загальновійськового рішення.
«Зараз близько 5000 жінок-військовослужбовців перебувають у зоні подвійного ризику на фронті, тому що не мають захисту для жінок. Це становить ризик для їх здоров’я, і психологічно жінки не почуваються захищеними. Їх змушують носити чоловічі бронежилети, які не щільно прилягають до тіла. У чоловічому бронежилеті немає анатомічного вигину, тому у жінок є отвір в зоні грудей — це велика площа пошкодження», — коментували в «Українській броні» успішні випробування жилета всередині компанії.
Читати більше новин в TelegramЗа словами розробників, він легший за чоловічий, швидше знімається, та має рівномірно розподілену вагу. Це повноцінний бронежилет, а не плитоноска, тому має захист тулуба, шиї, паху та ніг.
Броня пройшла польові випробування під час виконання навчально-бойових завдань. В окремих лабораторних тестуваннях спорядження перевірялось на ефективність у різних польових умовах.
Після сертифікації броня стала доступною для закупівлі. Цим займатиметься «Державний оператор тилу». Генеральний штаб спочатку сформує потребу щодо нових жилетів, а після цього Міноборони створить обсяги та переліки для закупівлі.
Жіночі бронежилети: як у світі розв’язують проблему
Відсутність гнучкості у розмірах броні поширена проблема в арміях світу. Особливо гостро потребу в окремому жилеті для жінок відчули в США, країні, яка за останні 30 років провела безліч військових операцій. У штатах на рівні армії у 2021 році почали використовувати модульний бронежилет з частинами, які розраховані на жінок, повідомляв Army Times.
«Я провела 10 тижнів базових тренувань із синцем на біцепсі, бо саме туди в мене зʼїжджав приклад. Мені доводилось або зняти бронежилет, щоб нормально стріляти, або, що було простіше, спиратись на біцепс», — каже майор армії США Мелісса Елледж.
Модульний бронежилет MSV (Modular Scalable Vest), який армія США отримала у 2021 році, є унісекс варіантом. Базову броню можна обрати меншого розміру, а також укомплектувати спеціальною балістичною сорочкою (можна підлаштувати під різні стегна) та захисним тазовим щитком, які розроблені спеціально для жінок. MSV також може мати бічний захист грудей і спеціальний виріз у комірі для довгого волосся.
Інші країни також мають досягнення у використанні жіночих бронежилетів:
- у 2017 році Румунія презентувала жіночий жилет для своєї армії. Його виготовлення виходить на 10-15% дорожче за чоловічий, через складнощі у пошитті;
- у 2022 році Швеція обіцяла влітку 2023-го повністю укомплектувати жінок у підрозділах армії спеціальними бронежилетами;
- у 2023 році США виділили $3 млн на розробку жіночих бронежилетів для миротворців у Гані.
Раніше Заборона розповідала про спрощення процедури постачання зброї у ЗСУ. Це допоможе новим розробкам швидше потрапляти на фронт.
Читати більше новин в Telegram