В Україні спростили перетин кордону для людей з інвалідністю під час війни
- Кабмін зробив простішою процедуру виїзду з України для окремих категорій людей з інвалідністю і для осіб, які їх супроводжуватимуть.
- Зміни стосуються також і чоловіків призовного віку з інвалідністю І та II груп, які не мають «білого» військового квитка.
- Окрім того, за кордон дозволено виїжджати одній дорослій людині-супровіднику, незалежно від віку і статі.
В Україні людям з інвалідністю І та II груп будь-якого віку полегшили виїзд за кордон під час евакуації. Раніше у чоловіків призовного віку вимагали відмітку у приписному про непридатність до військової служби, яку більшість не мали потреби оформлювати у мирний час. Тому, щоб уникнути зайвих складнощів, уряд розширив перелік документів, які підтверджують групу інвалідності.
Заборона розповідає деталі щодо виїзду за межі України окремих категорій людей з інвалідністю та про те, хто може їх супроводжувати.
Як виїхати за кордон людині з інвалідністю під час війни
Кабінет міністрів України спростив процедуру перетину кордону для певних категорій людей з інвалідністю і для осіб, що їх супроводжують. Річ у тім, що при евакуації у чоловіків з інвалідністю І та II груп віком від 18 до 60 років часто відсутній «білий» військовий квиток або ж немає відмітки про непридатність до військової служби. Через це прикордонники не випускають їх за межі країни.
«В мирний час у них просто не було потреби оформлювати квиток або проставляти відмітку про непридатність до служби. Але зараз прикордонники не пропускають їх через кордон та направляють на медкомісію у військкомати для отримання довідки про непридатність до військової служби. З цим стикнулись тисячі чоловіків з інвалідністю І та II груп, зокрема, повністю незрячі, чоловіки, які пересуваються на колісних кріслах або постійно пересуваються за допомогою милиць», — розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.
Щоб не створювати людям зайві складнощі, в уряді розширили перелік документів, які підтверджують групу інвалідності і можуть бути підставами для пропуску на кордоні.
Читати більше новин в TelegramВідтак, люди з інвалідністю І та II груп, незалежно від віку, мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:
- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.
Хто може супроводжувати людину з інвалідністю
Також разом з кожною людиною з інвалідністю І та II групи, яка потребує постійного догляду, дозволили перетинати кордон одному із повнолітніх членів сім’ї першого ступеня споріднення або одній іншій особі, яка досягла 18 років та виконує функції доглядача відповідно до законодавства. Підтвердити здійснення догляду можна посвідченням або довідкою про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
«Ми визначили, що супроводжувати може один з батьків, один з подружжя, доросла дитина, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною і отримує за це гарантовані державою виплати. Лише одна доросла особа незалежно від віку і статі», — наголосили в Міністерстві соціальної політики.
Раніше Заборона розповідала про поради щодо платежів за кордоном та про те, що робити із готівковими гривнями, якщо збираєтесь виїхати з України.
Читати більше новин в Telegram