В Україні спростили правила бронювання для перевізників: які зміни
Кабінет міністрів України спростив бронювання від мобілізації для працівників компаній, які займаються перевезеннями. Внесено зміни до двох документів, повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Так, зміни до постанови №76 передбачають, що для отримання статусу критично важливого підприємству варто відповідати двом критеріям із семи (раніше треба було три).
Також внесено зміни до 303 наказу Мінрозвитку громад. Серед ключових змін в наказі:
- розширено перелік підприємств, що можуть подаватись на визнаннями критичними. Йдеться про перевізників, що виконують нерегулярні перевезення та автостанції;
- надано можливість подаватись компаніям, що виконували перевезення не лише у 2022 році, а й тим, хто почав діяльність у 2023 та 2024 роках;
- скасовано необхідність підтверджувати оформлення трудових відносин з працівниками за 180 днів до подачі документів.
Важливо! Всі зміни до 303 наказу стануть чинними після реєстрації акту Міністерством юстиції. Це означає, що подавати пакети документів до міністерства з врахуванням цих змін можна лише після того, як оновлений наказ набуде чинності.
«Щодо бронювання ФОП. Наразі жоден ФОП, не лише перевізники, а, наприклад, аграрії чи будівельники, не можуть отримати статус критичного. Відповідно до роз’яснень Мінекономіки, це суперечить закону. Тож виправити таку ситуацію можуть лише зміни до закону, які дозволять бронювати не лише підприємства, установи, організації», — пояснив Деркач.
Загалом алгоритм бронювання працівників такий:
- підприємство, що відповідає критеріям, подає пакет документів до міністерства;
- далі воно отримує статус критично важливого;
- підприємство має можливість в Дії забронювати співробітників.