В Україні вчителям дозволили змінювати навчальні програми: як саме
- Міністерство освіти і науки України затвердило документ з ключовими правилами та рекомендаціями для вчителів у 2023-2024 навчальному році.
- Школам рекомендували ділити класи, де навчаються 28 діток і більше, на групи.
- Ввели також психологічні хвилинки, які мають знімати напруження.
Педагогам дозволили корегувати навчальні програми, опираючись на шість факторів. Змінювати можна до 20% змісту предмета, але окремі теми викидати не дозволено — з них можна тільки вилучати окремі питання.
Заборона розповідає про зміни щодо принципів викладання у закладах середньої освіти на 2023-2024 рік.
Шкільна програма-2023: що можуть міняти
Міністерство освіти і науки України затвердило інструктивно-методичні рекомендації для шкіл та ліцеїв на 2023-2024 навчальний рік. Серед іншого, педагогам дали можливість модифікувати до 20% змісту навчального предмета, пише Освіта.ua.
Опиратися все одно потрібно на обрану модельну програму з тих, що пропонує МОН. Тобто кількість обов’язкових тем не скорочуватимуть, але окремі питання з них можна вилучати. Наприклад, щоб зменшити час вивчення або приділити більше уваги ключовим моментам.
Також педагогам дозволили включати регіональний компонент. Приміром, на уроках історії можуть приділяти окремий час для розгляду того, як у конкретний період розвивались території, де живуть учні. Теми для практичних і творчих робіт (творів, презентацій тощо) теж можна доповнювати.
Читати більше новин в TelegramРозширення, поглиблення або ущільнення програми допускається, зважаючи на такі фактори:
- потреби учнів;
- підготовленість класу;
- регіональні особливості;
- робочий навчальний план школи;
- матеріально-технічне забезпечення школи;
- запити батьків.
Групи і психологічні хвилинки у школі: ідея МОН України
Школам також рекомендували ділити учнів на групи на деяких уроках. Головна умова — в класі має навчатися принаймні 28 дітей. Приміром, розділяти їх можна при вивченні української та іноземної мов.
На яких ще уроках можна працювати у групах (в одній має бути мінімум вісім людей):
- інформатика — при проведенні практичних занять;
- трудове навчання, технології (окремо для хлопців і дівчат) — за умови наявності в класі понад 27 учнів;
- фізкультура — в 10-11 класах;
- інтегрований мовно-літературний курс (по НУШ) — п’яті-шості класи, але не менше ніж на чотирьох уроках на тиждень.
Також запровадили психологічні хвилинки. Їх радять проводити під час кожного уроку. Це можуть бути різноманітні вправи, наприклад, дихальні. Розробили навіть окремий відеокурс, де показано, як їх правильно проводити.
«Регулярне проведення таких хвилинок у зручний час та при слушній нагоді допоможе стати більш спокійним, врівноваженим, а також дасть змогу краще зрозуміти свої почуття. Вчителі мають самостійно визначити, коли і у який час провести її», – йдеться у рекомендаціях МОН.
Раніше Заборона розповідала про форми здобуття середньої освіти в Україні, а також про те, які нюанси при переведенні дитини з однієї на іншу, наприклад з дистанційки на домашнє навчання.
Читати більше новин в Telegram