В Україні відновили виплати від ООН: можна отримати по 6600 грн на людину
- Програма фінансової підтримки від міжнародної організації діє з 2022 року, але через велику кількість заявок її призупиняли.
- Можна отримати гроші на кожного члена родини. Наприклад, сім’ї з трьох людей прийде 19 980 гривень.
- Якщо ви вже подали заявку через єДопомогу, звертатися до центрів організації не потрібно.
Агентства ООН у справах біженців відновило виплату грошової допомоги українцям. Прийом заявок відбувається за зміненою процедурою, а критерії участі стали жорсткішими. Так, потрібно не тільки бути постраждалим від війни чи внутрішньо переміщеною особою, а й обов’язково належати до так званих вразливих категорій (раніше вони просто були пріоритетними). Онлайн вже не реєструють — тільки після співбесіди.
Заборона розповідає про гроші від міжнародної організації та про те, хто конкретно може їх отримати у 2023 році.
Гроші від UNHCR: хто може подати заявку
Грошова допомога від Управління верховного комісара ООН у справах біженців виплачується впродовж трьох місяців. Кожен громадянин, якому погодили заявку, отримує по 2220 грн за місяць, йдеться на сайті UNHCR.
Вся сума буде виплачена одним траншем на карту. Це означає, що сумарно можна отримати 6660 грн на одного. Якщо ж заяви подала родина, наприклад, з трьох людей, вона отримає 19 980 гривень і так далі.
Читати більше новин в TelegramПрограма діяла у 2022 році, але через велику кількість заявок її тимчасово закрили. Відновили подачу звернень про допомогу на початку 2023 року, але критерії для участі стали жорсткішими. Зокрема, з’явилися нові категорії вразливості, до однієї з яких має належати заявник.
Тож, допомогу у 2023 році можуть отримати родини/людина:
- які не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій;
- дохід на людину менший за 5400 грн;
- належать до однієї з трьох груп:
- ВПО;
- жителі Дніпропетровської, Полтавської, Одеської, Запорізької, Черкаської, Кіровоградської, Харківської, Чернігівської чи Сумської областей, які постраждали внаслідок війни;
- люди, які повернулись до своїх постійних домівок після вимушеного виїзду до іншої області/країни через війну.
Водночас треба також відповідати принаймні одній із категорій вразливості:
- у родині є лише один з батьків (батько, або мати) та принаймні одна дитина о 18 років або людина похилого віку (від 55 років);
- годувальником у сім’ї є літня людина;
- у родині є людина з інвалідністю або іншими особливими потребами, наприклад, з важкою хворобою;
- прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені).
Для отримання виплат необхідно звернутися до пунктів реєстрації благодійного фонду «Право на захист», який є партнером УВКБ ООН. Там проведуть співбесіду і приймуть заявку. Пункти є у Львові, Черкасах, Кропивницькому, Полтаві, Кременчузі, Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі, Одесі, Ізмаїлі, Чернігові, Харкові та Сумах (адреси та графік роботи пунктів шукайте у Telegram-каналі фонду).
«Всі зазначені критерії, за можливістю, мають бути документально підтверджені. Наші співробітники на локаціях проконсультують вас.
Якщо навіть ви не підпадаєте під критерії грошової допомоги, але потребуєте юридичної допомоги, психологічної підтримки чи контактів гуманітарних організації — ви можете звернутися на локацію. Наші спеціалісти нададуть консультацію або зареєструють ваш запит, після чого з вами зв’яжеться профільний співробітник для надання допомоги», — уточнили представники «Право на захист».
Важливо! Якщо ви відповідаєте всім критеріям, але вже подали заявку через єДопомогу, звертатися до центрів УВКБ ООН не потрібно. UNHCR бере участь у державному проєкті, тож це просто різні способи отримати одну і ту ж виплату. Різниця тільки у тому, що тут ви звертаєтеся напряму в організацію, а через єДопомогу Мінсоцполітики самостійно розподіляє заявки між різними організаціями.
Раніше Заборона розповідала про програму єДопомога, що діє в Україні. Це масштабний проєкт, який включає не тільки виплати від міжнародних організацій.
Читати більше новин в Telegram