Читаєте зараз
В Україні виявили новий субваріант COVID-19: які симптоми

В Україні виявили новий субваріант COVID-19: які симптоми

Ilona Kivva
Автор:

У січні в Україні зареєстрували дев’ять випадків нового субваріанту штаму коронавірусу Омікрон – JN.1, або Дженні. Три з них виявили на Сумщині, ще по два — у Волинській та Черкаській областях, по одному — у Рівненській і Запорізькій областях, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

«Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді. Тобто він швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.  Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення», — наголосив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Важливо! Серед захворілих лише одна із дев’яти людей мала два щеплення проти COVID-19. 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала цей варіант коронавірусу як той, що представляє інтерес. Водночас було зазначено, що ризик для здоров’я населення є низьким. Так, він може передаватись легше, ніж інші циркулюючі варіанти, але при цьому не показав жодних ознак більш серйозного захворювання. Вперше він був виявлений у США у вересні 2023 року.

Ні ВООЗ, ні Центр з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) не збирають регулярні дані про те, як симптоми коронавірусу розвиваються з часом, тому важко оцінити, чи інфекції проявляються по-різному. Однак більшість лікарів кажуть, що нової тенденції не помітили. Тобто симптоми подібні до попередніх штамів Омікрону, які вкрай схожі на грип:

  • біль у горлі;
  • закладеність носа;
  • втома;
  • підвищена температура.

А от сухий кашель або втрата смаку чи нюху стали менш поширеними, вважають в університеті Алабами.

Важкі випадки все ще характеризуються задишкою, болем у грудях або блідістю (індикатор нестачі кисню).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій