В Україні збільшать кількість патрулів копів. Що це означає
- Національну поліцію України перевели на посилений режим несення служби.
- Серед додаткових заходів режиму є збільшення кількості патрулів.
- Новий режим запровадили, щоб оперативно реагувати на загрози безпеці громадян України.
Особовий склад Національної поліції України (НПУ) перевели на посилений режим несення служби з 14 до 26 лютого 2022 року. Про розширення повноважень копів не заявляється, мова, згідно з офіційними повідомленнями, йде виключно про розширення функцій.
Заборона розповідає про новий режим роботи Нацполіції та про те, що це означає на практиці.
Посилений режим несення служби: про що йдеться
Голова Нацполіції України Ігор Клименко наказав перевести особовий склад поліції на посилений режим несення служби до 26 лютого 2022 року.
За його словами, це зробили для того, щоб оперативніше реагувати на будь-які загрози безпеці громадян.
На практиці новий режим означає:
Читати більше новин в Telegram- збільшення кількості патрулів, які забезпечуватимуть публічну безпеку та порядок на вулицях;
- розгортання додаткових ситуаційних центрів для цілодобового моніторингу оперативної обстановки в країні;
- взяття під охорону об’єктів критичної інфраструктури (наприклад, банки, енергетика, хімічна промисловість, телекомунікації тощо), органів державної влади та місцевого самоврядування.
«Посилений режим поліції — це не додатковий привід для паніки. Це про захист та повну готовність. Захищаємо, а не панікуємо», — зазначили у Нацполіції.
Гібридна війна в Україні: в СБУ кажуть про нагнітання паніки
У Службі безпеки України закликали зберігати спокій та заявили, що нагнітання паніки є черговою хвилею гібридної війни.
«Служба безпеки у межах своєї компетенції постійно аналізує різні сценарії розвитку подій — є чіткий план дій на кожен із них. Разом із керівництвом держави, представниками виконавчої та законодавчої влади, іншими правоохоронними та безпековими органами влади ми готові реагувати на ситуацію не тільки тоді, коли виникне така необхідність, а заздалегідь», — повідомив речник пресслужби СБУ Артем Дехтяренко.
Також він зазначив, що «мотивами інформаційного нагнітання є спроба посіяти паніку в українському суспільстві, підірвати його віру у силу держави та розхитати єдність громадян».
«СБУ фіксує такі прояви гібридної війни в соціальних мережах, окремих ЗМІ, в поширенні деякими політиками наративів країни-агресора тощо. Не лише фіксує, а й активно їм протидіє… Співробітники СБУ працюють у всіх регіонах країни у посиленому режимі», — наголосив Артем Дехтяренко.
Раніше Заборона відповідала на тривожні запитання про сучасні конфлікти, методи ведення війни та про те, як можна допомогти армії, якщо масштабне вторгнення таки трапиться.
Читати більше новин в Telegram