В Україні зняли ковідний карантин: що зміниться з 1 липня
- Перший випадок на території України задокументували 3 березня 2020 року в Чернівцях.
- 11 березня 2020 року ВООЗ оголосив пандемію, до карантинних обмежень доєдналася і Україна.
- За цей період було виявлено понад 5.5 млн випадків захворювання. Померли більше ніж 112 000 громадян.
Скасування карантину не означає, що коронавірус поборено і не має небезпеки для здоров’я. Втім, COVID-19 вже не вважається надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. На хворобу реагуватимуть так само як і на інші вірусні захворювання, а вакцинуватися можна буде сезонно, як від грипу.
Заборона розповідає про зміни по закінченні особливого стану.
COVID-19: пандемія офіційно завершилася
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою скасував дії ковідних обмежень та режиму надзвичайної ситуації в державі, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
З початку пандемії COVID-19, за даними МОЗ, в Україні було виявлено понад 5.5 млн випадків захворювання (в цю статистику входять і повторні). При цьому померли від коронавірусу більше ніж 112 000 людей, серед яких понад 89 дітей.
Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19 ще 5 травня 2023 року.
Читати більше новин в Telegram«За три роки коронавірус перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ офіційно зареєструвала майже 7 млн смертей, але ми знаємо, що їх у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів. COVID-19 — це набагато більше, ніж криза систем охорони здоров’я. Це спричинило серйозні економічні потрясіння, стираючи трильйони з ВВП, перешкоджаючи подорожам і торгівлі, закриваючи бізнес і занурюючи мільйони людей у бідність», — сказав гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреїсус.
Скасування карантину з 1 липня: чого торкнеться
Скасування карантину означає, що COVID-19 вже не буде надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, на коронавірус будуть реагувати так само як і на інші вірусні хвороби. Перехід у статус сезонного захворювання триватиме протягом 2023-2025 років.
Вакцинація проти COVID-19 стане рутинною, такою як, приміром, проти грипу. Робити щеплення можна буде напередодні кожного епідсезону, з урахуванням штаму вірусу.
Що, зокрема, буде скасовано:
- було передбачено, що під час карантину учасники судової справи можуть брати участь в засіданні в режимі відеоконференції. Тепер з’являтися у суд потрібно буде особисто;
- дія низки постанов ВРУ, які стосуються соціальної підтримки та пільг під час дії карантину. Наприклад, мають ліквідувати реєстр набувачів одноразової компенсації субʼєктам господарювання та анулювати пільговий порядок відвантаження спирту для виробництва антисептиків.
Раніше Заборона розповідала про висновки вчених з Бельгії щодо того, чому деякі люди набагато важче за інших переносять коронавірус. Причина пов’язана з екологією.
Читати більше новин в Telegram