Читаєте зараз
Вакцина проти найбільш смертоносного раку: почалися випробування на людях

Вакцина проти найбільш смертоносного раку: почалися випробування на людях

Ilona Kivva
Автор:

У семи країнах світу лікарі почали випробування першої у світі мРНК-вакцини проти раку легенів на пацієнтах. Це метод, який змушує організм виявляти та вбивати ракові клітини, а потім запобігає їх поверненню. 

Вакцина має назву BNT116. Вона призначена для лікування недрібноклітинного раку легенів. Це найпоширеніша форма захворювання, пише The Guardian.

Клінічне випробування (перша фаза) на людях, було розпочато в 34 дослідницьких центрах у Великій Британії, США, Німеччині, Угорщині, Польщі, Іспанії та Туреччині.

Загалом участь візьмуть близько 130 пацієнтів: на ранній стадії, на етапі променевої терапії, на останній стадії захворювання та з рецидивом раку.

Метод використовує месенджерну РНК (мРНК), подібну до вакцин проти Covid-19, і працює, представляючи імунній системі онкомаркери, щоб підготувати організм для боротьби з раковими клітинами, які експресують ці маркери. Мета полягає в тому, щоб посилити імунну відповідь людини на рак, залишаючи здорові клітини недоторканими, на відміну від хімієтерапії.

«Зараз ми вступаємо в цю дуже захоплюючу нову еру клінічних випробувань імунотерапії на основі мРНК для вивчення лікування раку легенів. Це просто ввести, і ви можете вибрати специфічні антигени в раковій клітині, а потім націлити їх. Ця технологія є наступним великим етапом лікування раку», — каже консультант-онколог з лікарень університетського коледжу Лондона NHS Foundation Trust (UCLH) Сіоу Мін Лі.

Важливо! Рак легенів є основною причиною смертності від раку у світі. Щороку від хвороби помирає приблизно 1.8 млн людей. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій