Вчені спростували популярний міф про алкоголь: про що йдеться
- Щороку від вживання спиртних напоїв у світі помирають понад 2 млн людей.
- Алкоголь — основний фактор ризику передчасної смертності та інвалідності серед людей 20-39 років.
- Ті, хто має залежність, більше ризикує отримати розвиток психічних розладів та інших соціальних труднощів.
В суспільстві закріплена популярна думка про те, що алкогольні напої у малих дозах ніяк не зашкодять здоров’ю. Фахівці з Канади вирішили проаналізувати показники смертності серед людей, які протягом життя вживають трохи спиртного та тих, хто не випиває. Результати виявилися цікавішими, ніж очікувалося.
Заборона розповідає про вплив алкоголю на організм людини.
Малі дози спиртного: дослідження у Канаді
Науковці з Канадського інституту дослідження вживання психоактивних речовин проаналізували напрацювання про небезпеку помірного вживання алкоголю. Виявилося, що в тих, хто взагалі не вживає його, та тих, хто випиває у невеликій кількості — однаковий ризик смерті.
Залучили 107 довготривалих досліджень залежності ризику смерті від спожитої дози речовини. Обирали лише ті експерименти, що мали чітке розмежування між прихильниками тверезого життя та тими, хто вживав від одного алкогольного напою на тиждень до двох на день. У цифрах — від 1.35 до 25 г спирту на добу. Середній вік учасників становив 55 років та менше. При цьому не охоплює напрацювань стосовно людей, які раніше випивали, а потім покинули.
Для порівняння: дослідження, що не підпадали під критерії канадських науковців, показували зниження ризику смертності на 16% завдяки помірному вживанню напоїв. Але у них брали участь піддослідні, які мали цю звичку раніше. Це змушує вчених сумніватися у їхній неупередженості.
Читати більше новин в TelegramСмертність від алкоголю у світі: дані ВООЗ
Щороку від вживання спиртних напоїв у світі помирають 2.6 млн людей, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. З цієї кількості 2 млн чоловіків та 600 000 жінок. Алкоголь — основний фактор ризику передчасної смертності та інвалідності серед людей віком від 20 до 39 років. На нього припадає 13% усіх смертей у цій віковій групі.
У 2019 році серед тих, хто вживав такі напої:
- 1.6 млн людей померли від неінфекційних захворювань (з них 474 000 — від серцево-судинних захворювань);
- 700 000 — від травм;
- 300 000 — від інфекційних захворювань.
Загалом у світі понад 400 млн людей живуть з розладами, викликаними речовиною, ще більш як 200 млн з них мають від неї залежність. Ті, хто полюбляє такі напої, ризикують мати проблеми з печінкою, серцем, судинами та навіть захворіти на рак. Також у них вищий ризик розвитку психічних розладів та виникнення інших соціальних проблем.
Важливо, що любов до алкоголю шкодить не лише безпосередньо тим, хто його п’є, але й іншим людям. У 2019 році 156 000 потерпілих загинули в ДТП, причиною яких стало, зокрема, водіння транспортного засобу в нетверезому стані.
Раніше Заборона розповідала про експеримент, який спростував поширений алкогольний міф. Йшлося про те, що вживання спиртного посилює привабливість інших людей.
Читати більше новин в Telegram