Астрономи помітили в далекому космосі планету, яка може бути повністю вкрита гарячим глибоководним океаном. Вона вдвічі більша за Землю та знаходиться на відстані близько 70 світлових років, пише The Guardian.
Завдяки космічному телескопу Джеймса Вебба (JWST) NASA вдалось виявити водяну пару та хімічні ознаки метану й вуглекислого газу навкруги нової екзопланети TOI-270 d. За словами дослідників з Кембридзького університету, ця суміш означає, що атмосфера багата на водень.
Глибина океану на планеті може досягати від десятків до сотень кілометрів. В такому випадку дно перебуває під високим тиском, а під ним знаходиться кам’янисте ядро.
Температура води там може перевищувати 100 градусів Цельсія. За високого атмосферного тиску такий гарячий океан залишається рідким, але науковці мають сумніви щодо того, чи буде він придатним для життя.
Умови на TOI-270 d сильно відрізняються від земних. Можливо, планета заселена лише з того боку, де постійно триває ніч. Справа полягає в тому, що цьому космічному об’єкту d характерне синхронне обертання: одна його сторона постійно обернена до зірки, а інша перебуває у вічній темряві, створюючи надзвичайний температурний контраст.