Читаєте зараз
Верховний суд не дозволив переселенцям голосувати на місцевих виборах

Верховний суд не дозволив переселенцям голосувати на місцевих виборах

Роман Губа
Автор:

Верховний суд України виключив можливість голосування на місцевих виборах внутрішньо переміщених осіб, які не мають постійної реєстрації у відповідних громадах. Про це повідомляють «Новости Донбасса», посилаючись на прес-службу суду.

Згідно з постановою суду, позивачка (її ім’я та прізвище в документах суду не вказані) у грудні 2016 року звернулася до суду з адміністративним позовом до Відділу ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради. Позивачка просила визнати незаконним рішення Державного реєстру виборців Луцької міської ради щодо відмови в занесенні до виборчих списків. У рішенні суду вказано, що позивачка мешкає в Луцьку з 2014 року. Вона вимагала вважати своєю виборчою адресою місце реєстрації внутрішньо переміщеної особи.

Луцький міськрайонний суд Волинської області постановою від 19 грудня 2016 року позов задовольнив, але 30 березня 2017 року постанова була скасована Львівським апеляційним адміністративним судом. Апеляційний суд зазначив, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не є документом, до якого вносяться відомості про зареєстроване місце проживання особи. Ці висновки Верховний суд вважає вірними.

«Право голосу на виборах депутатів міської ради, виборах міського голови мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу», – вказано в рішенні Верховного суду.

Зараз внутрішньо переміщені особи можуть брати участь у президентських виборах, якщо скористаються процедурою тимчасової зміни виборчої адреси. На парламентських виборах переселенці можуть голосувати лише за кандидатів у партійних списках, тобто фактично обирають лише половину депутатів Верховної Ради. На місцевих виборах переселенці голосувати не можуть, але водночас можуть бути обраними до місцевих органів влади.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій