Читаєте зараз
Війна Росії проти України — третій день. Головні події 26 лютого

Війна Росії проти України — третій день. Головні події 26 лютого

Svitlana Stepanchuk
Війна в Україні сьогодні. Що відбувається 26 лютого

24 лютого Росія оголосила війну Україні. Бойові дії тривають в країні вже третій день, і найбільш важка ситуація, за даними ЗСУ, наразі на Київщині, Харківщині, Сумщині та Херсонщині. Що відбувалося в Україні в ніч з 25 на 26 лютого читайте тут. Також ми намагаємося оперативно інформувати про найважливіші новини на нашому сайті та в Телеграмі.


Військові дії

Близько 8:15 ранку у Соломʼянському районі Києва ракета влучила у житловий 24-поверховий будинок. Постраждали поверхи с 17-го по 21-й. За інформацією ДСНС, на 11:40 з будинку евакуювали 80 людей, з них шестеро — травмовані. Крім того, існує загроза руйнування 22-23 поверхів будівлі.

Так само на Соломʼянці зранку горіли кілька складських приміщення, у які влучив снаряд. В одному випадку пожежа розповсюдилася на 700 квадратних метрів. Її вдалося загасити. В іншому — жертвами потрапляння снаряду стали двоє осіб.

Загалом мер столиці Віталій Кличко просить киян залишатися вдома чи в укриттях: «Не виходьте і не виїжджайте в місто. Крім тих, хто працює на підприємствах критичної інфраструктури. Домівки покидайте тільки щоб, перейти в укриття. Ми обороняємо наше місто!»

Читати більше новин в Telegram

Близько обіду Київ перейшов в режим укриття. Транспортні перевезення не здійснюються. Крім того, с 26 лютого до ранку 28 лютого комендантська година в Києві триватиме з 17:00 до 8:00. «Усі цивільні особи, що перебуватимуть на вулиці в період комендантської години, вважатимуться членами диверсійно-розвідувальних груп ворога», — заявив мер столиці Віталій Кличко.

У МВС України просять киян не намагатися перетнути річку Дніпро в напрямку правого берега, оскільки диверсійно-розвідувальні групи Росії намагаються висадитися на лівому березі. «Українські військові та правоохоронці тримають під контролем всі мости, що об’єднують лівий та правий берег та будуть відкривати ВОГОНЬ НА УРАЖЕННЯ по цілям, які намагатимуться перетнути мости в напрямку ПРАВОГО берега!» — зазначили у відомстві.

У Міністерстві інфраструктури України з посиланням на Укрводшлях повідомили, що о 3:50 ночі українські ПВО збили ракету, яка прямувала у напрямку дамби Київського водосховища, що на півночі Києва. В Укрводшлях також пояснили, що руйнація дамбли може привести, зокрема, до затоплення житлових районів столиці та передмість, а також до руйнування Канівської, Кременчуцької та інших греблей каскаду і навіть аварії на Запорізькій АЕС. 

Тм часом Київська гідроелектростанція знаходиться під повним контролем ЗСУ. За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, технічний персонал ГЕС залишив сховища й приступив до роботи. 

Радник голови ОП Михайло Подоляк на брифінгу зазначив, що Київ залишається пріоритетним напрямком для Росії, оскільки мета військ РФ — знищити політичне та військове керівництво України. «На цей час можемо сказати таке: і в самому місті, і на околицях міста контрольована ситуація. Є окремі ворожі ДРГ, проти яких активно працюють поліція та представники Сил територіальної оборони. Крім того, на околицях Києва активно працюють ЗСУ», — пояснив він.

На 11:00, за даними Генштабу ЗСУ, Росія все ще продовжує наступ на обраних напрямках, зокрема, у  Поліському, Сіверському, Слобожанському та Таврійському районах країни. Однак підрозділи російських окупантів втрачають наступальний темп, очікують введення у бій додаткових підрозділів та вимушені зупинятися для поповнення запасів. 

На Поліському напрямку до семи батальйонних тактичних груп ворога зупинено в районах Бородянки, Бучі та Вишгорода. Тут росіяни частково втратили боєздатність та намагаються перегрупуватись.

Повітряний десант окупантів намагався висадитися в районі Томилівки та на аеродромі Васильків на Київщині. Проте групу десантників знищили. На Сіверщині російські окупанти намагалися заблокувати Київ з північного сходу, але їх зупинили підрозділами ЗСУ в районі Ніжина, Великої Дороги та Обічіва.

На Таврійському напрямку росіяни продовжують наступальні дії та змушені вводити другі ешелони з Південного військового округу.

Чернігівців просять готуватися до вуличних боїв. «Хто знає і розуміє про що мова, приготувати запалювальні суміші. Друге — небайдужі чернігівці, пацани, я вас прошу прибути на Верені 2, звернутися до командира з проханням отримати зброю і захищати місто зі зброєю в руках», — заявив мер міста Владислав Атрошенко.

Росіяни влучили у військову частину в Охтирці Сумської області — вона розгромлена. Тим часом на Білопольському шляху в Сумах іде стрілянина.

Крім того, обласна влада Сумщини попереджає, що по регіону авіація розкидає дитячі іграшки, мобільні телефони й цінні речі, які начинені вибухівкою. Людей просять нічого не чіпати та одразу повідомляти про підозрілі предмети до правоохоронних органів.

В Харкові комендантську годину розширили з 18:00 до 6:00 ранку.

В Херсоні в результаті авіаудару загинули троє членів азербайджанської родини, повідомив посол України в Азербайджані Владислав Каневський. Загиблими виявилися дружина та діти Гошгара Фарзалієва з Джебраїльського району Азербайджану. 

Тим часом Станицю Луганськую окупували, повідомив очільник Луганської ОДА Юрій Гарбуз.

Реакція влади

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Євросоюзу сьогодні варто вирішити питання з членством України в ЄС: «Настав вирішальний момент, щоб раз і назавжди закрити багаторічну дискусію та ухвалити рішення про членство України в ЄС. Обговорив з @eucopresident [Чарльзом Майклом, президентом ЄС] подальшу дієву допомогу та героїчну боротьбу українців за своє вільне майбутнє», — написав український лідер у Твіттері.

Замміністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук звернулася до Міжнародного Червоного хреста з проханням вивезти до РФ тіла російських військових, які загинули під час війни в Україні. «У Російській Федерації повинні знати, скільки таких тіл, і скільки окупантів сьогодні лежить на українській землі, — заявила вона. — Ми ще раз звертаємося до росіян: зробіть так, щоби тіл ваших синів, ваших чоловіків було менше».

Міністр оборони Україні Олексій Резніков звернувся до українців, які свідомо допомагають російським окупантам чи так намагаються підзаробити: «За дві доби російські нелюди вбили майже двісті мирних громадян, з них – трьох дітей. Ще 33 дитини поранені. За таких обставин вас просто можуть не схотіти або не встигнути затримати живими. Відмовтеся від злочинних намірів, поки не пізно».

Він також звернувся до мешканців українських сіл і невеликих містечок, а також усіх, хто стає свідком пересування російських військ: «Якщо повз вас пройшла колона російської бронетехніки, за нею через деякий час бути йти колона з паливом. Затримайте або спаліть її. Російські танки просто зупиняться, наші війська їх захоплять і використають проти ворога». 

Про це ж говорить і заступниця Резнікова Ганна Маляр: «Противник несе великі втрати, противник виснажений. В нього зведені нанівець можливості поповнення палива, боєприпасів та продовольства.​ Важливо не допустити цього поповнення. ​Очікується, що ворог буде використовувати можливості поповнювати свої запаси за рахунок мирних жителів, комерційних установ, субʼєктів малого та середнього бізнесу переважно шляхом грабування, від’єму, мародерства та іншими злочинними способами. ​Збройні сили України звертаються до громадян максимально гуртуватись і чинити спротив у своїх територіальних громадах​».

У Генштабі ЗСУ спростовують інформацію про можливі відключення мобільного звʼязку та інтернету — оператори та провайдери продовжуватимуть надавати послуги, проте можуть бути перебої зі звʼязком, оскільки мережі перенавантажені.

Допомога

У Мінсоцполітики України повідомили, що Пенсійний фонд забезпечує вчасну виплату пенсій під час воєнного стану. За словами очільниці міністерства Марини Лазебної, пенсії, що виплачуються через рахунки в банках, зараховані до 25 лютого відповідно до графіку фінансування. Натомість доставка пенсії через «Укрпошту» триватиме до 28 лютого через небезпеку для роботи листонош.

«Укрзалізниця» призначила низку евакуаційних рейсів з Києва на захід України.

  • 14:00 — додатковий поїзд №915 до Львова
  • 15:02 — поїзд №55 до Рахова
  • 16:50 — поїзд №249 до Чернівців
  • 17:00 — додатковий поїзд до Ужгорода
  • 17:12 — поїзд №13 до Солотвино
  • 18:30 — поїзд №81 до Ужгорода
  • 19:06 — поїзд №43 до Івано-Франковська
  • 19:48 — поїзд №95 до Рахова
  • 20:05 — поїзд №29 до Ужгорода
  • 20:12 — поїзд №49 до Трускавця
  • 20:21 — поїзд №57 до Ворохти
  • 20:21 — поїзд №59 до Чопа
  • 22:22 — поїзд №7 до Чернівців
  • 22:37 — поїзд №91 до Львова

У компанії просять пасажирів зберігати на вокзалах спокій та очікувати наступного рейсу для евакуації з Києва.

Мобільний застосунок Київ Цифровий перейшов в режим інформування. Наразі у ньому зібрані корисні посилання на мапу укриттів, інструкцію дій при обстрілах тощо.

Міноборони України ввечері запустить «гарячу лінію» «Повернись живим з України!» для сімей росіян, які воюють в Україні, розповів радник голови МВС Антон Геращенко. «На цій «гарячій лінії» Ви зможете дізнатися про те, чи ще живі Ваші рідні, чи взяті в полон, чи є поранення, або вирішити питання про те, коли і як Ви зможете забрати тіло Вашого загиблого родича. Якщо Ваша рідна людина у нас у полоні, Ви зможете залишити для Вашого чоловіка, сина коротку», — пояснив він.

Міжнародні реакції

Підтримку рішенню відключити Росію від міжнародної міжбанківської системи SWIFT також озвучили Італія, Кіпр та Угорщина.

Чехія вирішила надіслати Україні кулемети, снайперські гвинтівки, стрілецьке озброєння на 7,6 мільйонів євро. Міністерство оборони Чехії планує негайно відправити все в будь яке місце, обране Україною.

Естонія закрила повітряний простір для російських авіакомпаній. «Польща та Чеська Республіка вже зробили це, і ми закликаємо всі країни Європейського союзу зробити те саме», — заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.

Уряд Молдови дозволив біженцям з України вʼїжджати до країни з домашніми тваринами без необхідності предʼявляти ветеринарні довідки чи паспорти домашніх тварин.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій