24 лютого Росія напала на Україну. У країні одразу ж оголосили воєнний стан і повністю перекрили повітряний простір для цивільних літаків. З територій, де тривають бойові дії, намагаються виїхати тисячі мешканців — зробити це можна ао автівкою, або автобусом, або потягом. Через це на виїздах з міст утворилися величезні затори. Водночас розклад відправлення потягів постійно змінюється, а квитки придбати дуже важко. Заборона розповідає, як евакуюватися з небезпечної території, що варто з собою взяти та які труднощі можуть виникнути.
Куди можна поїхати потягом?
Близько 80% пасажирських поїздів Укрзалізниці продовжують курсувати країною. Чіткого графіку перевезень зараз немає, потяги рухаються із затримками через оперативні зміни маршрутів, зниження швидкості поблизу станцій з бомбосховищами та очікування безпечного «вікна» для проїзду. Водночас є велика проблема з квитками — придбати їх на найближчі рейси майже неможливо, оскільки вони розпродані.
Також Укрзалізниця інформує на своїй сторінці, що курсування швидкісних поїздів тимчасово обмежать, вивозити людей продовжать вагонами далекого сполучення та регіональними експресами.
На даний момент призначено додаткові поїзди сполученням «Львів – Держкордон (Медика) – Львів». Вони курсують щодня. Це такі потяги:
Поїзд №7601 Львів – Держкордон (Медика) вирушає зі Львова о 19:55 та прибуває на кінцеву станцію о 22:29.
Читати більше новин в TelegramПоїзд №7602 Медика (Держкордон) – Львів вирушає зі станції Медика о 01:11 та прибуває до Львова о 03:45.
Поїзд №7603 Львів – Держкордон (Медика) вирушає зі Львова о 00:40 та прибуває на кінцеву станцію о 03:14.
Поїзд №7604 Медика (Держкордон) – Львів вирушає зі станції Медика о 06:00 та прибуває до Львова о 08:34.
Поїзд №7605 Львів – Держкордон (Медика) вирушає зі Львова о 05:27 та прибуває на кінцеву станцію о 08:01.
Поїзд №7606 Медика (Держкордон) – Львів вирушає зі станції Медика о 10:41 та прибуває до Львова о 13:15
Детальнішу інформацію про відправлення поїздів можна отримати у довідковому бюро вокзалу (тел.: (032)226-20-68; 226-15-95) приблизно за годину до часу відправлення та за оголошеннями через гучномовний зв’язок.
Більшість приміських потягів Київщини скасовані, а саме ті, що курсують з Києва в напрямку Тарасівки, Фастова, Зернового, Ворожби, Конотопа, Шостки, Василькова, Коростені, Тетеріва, Малина та між цими пунктами. Електропоїзди, що курсують зазвичай до Бучі зі станцій “Святошино” та «Борщагівка», продовжать ходити, але тепер курсуватимуть лише до Ірпеня.
В Одеському регіоні скасовані поїзди, що курсували за маршрутом Миколаїв — Херсон, Херсон — Вадим та Христинівка — Умань.
У центральному регіоні скасовані поїзди Запоріжжя — Новоолексіївка та Мелітополь — Запоріжжя.
У Львівському регіоні скасовуються електропоїзди сполученням Львів — Лавочне — Чоп з 25 лютого та зворотно з 26 лютого.
Також скасовані електропоїзди сполученням Харків — Козача Лопань, Мерчик — Тростянець — Смородине та Тростянець — Смородине — Люботин.
Скасовано низку приміських рейсів на сході країни: поїзди за маршрутами Харків — Бахмут, Харків — Лозова — Краматорськ та Харків — Слов’янськ не курсуватимуть до подальших вказівок.
Поїзди Маріуполь — Південнодонбаська курсуватимуть лише до Волновахи, поїзди з Лимана, Ізюму та Святогірська курсуватимуть лише до Фенольної замість станції Скотувата. Поїзди сполученням Лантратівка — Кіндрашівська-Нова обмежуються по станції Новий Айдар.
Молдова тимчасово припиняє залізничне сполучення з Україною. Зокрема, відсьогодні скасовано курсування поїзда Одеса — Кишинів — Одеса.
«Укрзалізниця робить усе можливе, щоб продовжувати курсування електропоїздів у тих регіонах, де це дозволяє ситуація. Пасажирів просимо зберігати спокій, мати при собі документи, що посвідчують особу, бути готовими до можливих перевірок речей та уважно слухати оголошення на вокзалах та станціях», – написали в “Укрзалізниці”.
Автобуси
Найпопулярніші напрямки для автобусних маршрутів зараз Львів та Хмельницький. Транспортні засоби, зокрема машини та автобуси до 15 березня 2022 року зможуть проїхати до Литви та Польщі, повідомила Укртрансбезпека.
Станом на 25 лютого у штатному режимі працюють наступні пункти видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення:
Працюють:
ПВД «Ковель»
ПВД «Львів»
ПВД «Ужгород»
ПВД «Хмельницький»
ПВД «Чернівці»
ПВД «Вінниця»
Не працюють:
ПВД «Коростень»
ПВД «Чернігів»
ПВД «Суми»
ПВД «Пісочин»
ПВД «Бориспіль»
ПВД «Одеса».
Чи можна виїхати за кордон?
Можна, але не всім. Увечері 24 лютого Державна прикордонна служба повідомила, що з країни не випускатимуть чоловіків від 18 до 60 років. Проте якщо ви не чоловік 18-60 років, то виїхати за кордон не складно навіть якщо у вас немає закордонного паспорту. Польща та Молдова відкрили кордони для біженців з України, а на території самих країн є волонтери, які допомагають з житлом та роботою.
Польща і Молдова відкрила кордон для українців з тваринами. Людей пропускають без сертифікатів про вакцинацію від ковіду та без плр-тестів.
За даними польської прикордонної служби, вчора з території України до Польщі в’їхали 29 тисяч осіб.
А можна взяти домашню тварину?
Можна. Тварин пропускають навіть без вет паспорту, повідомляють UAnimals.
А якщо поїду автівкою, не встрягну в затор?
Ще й як встрягнете. На всіх виїздах з великих міст на кшталт Києва, Харкова, Дніпра та Одеси величезні затори. Дорога з Києва до Житомира ще тиждень тому займала близько трьох годин, зараз займатиме понад вісім, а то й десять.
Студентка Анастасія розповідає Забороні, що разом із сім’єю з вчорашнього ранку стоять в заторах з Києва в напрямку Польщі. Зараз вони перебувають біля Ягодина.
«Затори величезні, але у нас спокійно, люди просто потихеньку їдуть до кордону. Проте трохи хвилюємося тому що поруч знаходиться військова частина. Хлопців за територію України не випускають взагалі», — говорить дівчина.
У Києві затори на виїзді з Окружної дороги у напрямку Софіївської Борщагівки на вулиці Білогородській, на проспекті Перемоги, ускладнений виїзд з Ірпеня Київської області, Житомирське шосе та вулиця Лісова.
Якийсь час у мережі розповсюджували інформацію про те, що виїзди з Києва закривають. Однак мер міста Віталій Кличко заперечив цю інформацію та запевнив, що вʼїзди та виїзди до столиці залишаються відкритими. Принаймні поки що.
У Львові, Дніпрі, Запоріжжі та харкові ситуація не краща. На заправках утворюються величезні черги, на вʼїздах та виїздах також все «стоїть».
У мене немає автівки, а квитки розібрали. Що робити?
Ви можете знайти людей, які планують виїжджати з регіону серед своїх знайомих або в мережі. Волонтери створили кілька ініціатив, де можна підібрати попутника:
Тут можна заповнити анкету, щоб знайти тих, хто їхатиме у потрібному вам напрямку.
Тут можна знайти людей, які зможуть вас прихистити на якийсь час.
Тут чат у Телеграмі, де оперативно можна знайти попутників. Здебільшого там пишуть люди з Харкова та Києва, але трапляються і з інших міст.
Читати більше новин в Telegram