ВПО, пенсіонери, діти: топ-5 соцпослуг, які українці можуть отримати онлайн
- Більшість соціальних пільг доступні через сайт Мінсоцполітики, портал Пенсійного фонду або застосунок Дія.
- Скористатися онлайн-методом можна, перебуваючи за кордоном.
- Додаємо список документів, які потрібні для оформлення послуг.
Чи не найбільший спектр можливостей для дистанційного оформлення пільг є у внутрішніх переселенців. Для них через Дію доступні оформлення статусу, виплат, зміна адреси проживання та інші послуги. Без особистого візиту у відповідні служби можна також оформити пенсію, субсидію та навіть свідоцтво про народження дитини і грошову допомогу.
Заборона розповідає про дистанційну подачу заяв на ключові державні пільги.
Дія і ПФУ: як оформити послугу
В Україні отримати більшість соціальних послуг можна за допомогою цифрових сервісів. Скористатися таким способом може будь-хто, навіть перебуваючи за кордоном, кажуть у Міністерстві соціальної політики.
Що саме доступно онлайн:
- внутрішньо переміщені особи (ВПО) — через застосунок Дія можна оформити сам статус, подати заявку на грошову допомогу (2000 грн на дорослих та 3000 грн на дітей), змінити адресу фактичного проживання та навіть скасувати статус ВПО. Для цього варто зайти у розділ «Пенсії, пільги та допомога» та обрати необхідну послугу зі списку;
- пенсіонери — люди, які набули пенсійного віку, можуть оформити виплату за допомогою порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього потрібно зайти на сайт та вибрати розділ «Заява про призначення пенсії», а потім перейти на «Вхід» (увійти можна за допомогою КЕП).
- субсидії — пільгу на комунальні послуги також можна оформити дистанційно.
Доступні три способи:
Читати більше новин в Telegram- соціальна допомога при народженні дитини — оформити виплату можна на одного з батьків або опікуна, з яким постійно проживає малюк. Для цього варто скористатися сайтом Мінсоцполітики. Треба перейти у розділ «Допомога при народженні дитини» і вибрати спосіб входу (найпростіше через КЕП). Далі необхідно буде заповнити онлайн-форму та накласти електронний підпис. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту;
- реєстрація дитини — можна зареєструвати народження та отримати свідоцтво, а також замовити інші державні послуги, потрібні для новонародженого. Для цього треба скористатися сервісом «єМалятко» в Дії. Щоб замовити послугу, знадобиться номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження дитини.
Також запущена програма єВідновлення — треба зайти в Дію, клікнути на Послуги—єВідновлення—Почати. Виберіть пошкоджений об’єкт або повідомте про пошкоджене майно, якщо не подавали раніше. Треба вказати, чи проводився ремонт, та отримати згоду співвласників, якщо вони є. Виберіть пільгову категорію, якщо маєте; відкрийте або виберіть картку єВідновлення. Заповніть контактні дані, перевірте заяву та відправте.
Раніше Заборона розповідала про нюанси відновлення грошової допомоги для ВПО. Припинити нараховувати виплати можуть з багатьох причин, але тільки три є правомірними.
Читати більше новин в Telegram