Для вступу до ВНЗ потрібно не лише успішно скласти іспити, принести документи, а й написати мотиваційний лист. Це есе, в якому кандидат має описати, чому він обрав певний ВНЗ та курс. Через те, що зазвичай конкурс при вступі великий, важливо донести до приймальної комісії, чому саме вам слід віддати місце. Есе складається тією мовою, якою ви будете проходити навчання.
Перед написанням мотиваційного листа важливо дізнатися, які є до нього вимоги. Документ пишеться у вільній формі, але обов’язково має включати вступ, основну частину, висновок.
Іноді, якщо немає впевненості у власних силах, найкраще звернутися до фахівців, які можуть скласти якісний мотиваційний лист. Наразі розберімося, як має виглядати та що містити текст.
Вибір стилю викладу
Важливо, щоб есе було легким на сприйняття. Ви можете самі вибрати стиль викладу, в якому буде написано мотиваційний лист:
- Його можна зробити оповідальним і описати якісь події, які спонукали вас прийняти рішення про вступ до певного ВНЗ.
- Можна описати думки про те, чому так важливо здобути цю професію, чим вона вас приваблює і які перспективи ви бачите.
Як виглядатиме есе ви вибираєте самі. Залежно від стилю, структура самого есе може відрізнятися.
Скажіть ні шаблонам
Пам’ятайте, що мотиваційний лист є своєрідною самопрезентацією. Тому якщо ви подаєте документи до кількох ВНЗ, напишіть для кожного окреме есе з розміщенням необхідних акцентів.
В Інтернеті ви легко знайдете безліч зразків мотиваційних листів. Вони можуть виступати лише зразком розуміння логіки та структури. У мотиваційному листі ви маєте відобразити свій персональний досвід, прагнення, досягнення.
Робота з чернеткою
При складанні есе важливо пам’ятати про логіку подачі інформації. Якщо в мотиваційному листі будуть перелічені лише факти про вас, то приймальну комісію такий документ явно не зацікавить. Накинувши чернетку, дайте прочитати її тим людям, яким ви довіряєте.
Які питання можуть розкриватися в есе
Складання мотиваційного листа — це свого роду поле для діяльності. У документі можна торкнутися таких тем:
- Чим вас зацікавив факультет, що вплинуло на вибір напрямку.
- Які додаткові можливості хотіли б отримати під час навчання. Наприклад, участь у проєктах, конкурсах.
- Що вплинуло на вибір ВНЗ. Можливо, ви десь чули лекцію викладача цього навчального закладу, після якої вирішили більше дізнатися про ВНЗ.
Ви також можете розписати про те, ким ви бачите себе у майбутньому, як отримані знання допоможуть вам у житті.
Чого краще уникати
При написанні мотиваційного листа намагайтесь:
- не використовувати довгі речення;
- уникайте розмитості та абстрактності, жаргонізмів.
Обов’язково перевірте готовий мотиваційний лист на наявність помилок.
В результаті ретельної роботи над мотиваційним листом у вас має вийти есе, яке підкреслить ваші переваги серед претендентів на навчання.